DZIAŁY

W zimne, deszczowe wieczory warto zdecydować się na obejrzenie ciekawych seriali. W ostatnich latach powstało kilka naprawdę interesujących produkcji, które zachwycą zarówno fanów komedii romantycznych, jak i dzieł obyczajowych lub kryminalnych.

„Detektyw” – trzy świetne sezony do zobaczenia

„Detektyw” to serial składający się z trzech sezonów, a w każdym z nich widzowie mogą obserwować losy różnych głównych bohaterów oraz zmiany, jakie się w nich dokonują na przestrzeni lat. Pierwszy sezon opowiada historię Martina Harta i Rusta Cohle’a. W połowie lat dziewięćdziesiątych prowadzili oni śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa w stanie Luizjana. W 2012 roku znów popełnione zostaje podobne morderstwo, które sprawia, że do detektywów wracają wspomnienia. Martin i Rust opowiadają nowym pracownikom o sprawie z 1995 roku, a to wszystko powoduje, że powraca wiele bolesnych uczuć. Serial „Detektyw” przedstawia zmiany zachodzące w postaciach zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym na przestrzeni około 20 lat. Warto zaznaczyć, że na HBO GO można znaleźć także inne seriale w wersji PL.

„Targowisko próżności” – wyjątkowy serial na motywach powieści

Becky Sharp to młoda dziewczyna, która właśnie skończyła naukę na pensji i ma zacząć swoją pierwszą pracę jako guwernantka. Becky w trakcie szkolnych lat zaprzyjaźniła się z Amelią Sedley, dobrze sytuowaną dziewczyną, która zaprasza Sharp do swojego domu na kilka dni. Właśnie tam Becky poznaje brata Amelii i zaczyna zauważać inny, bogatszy świat. „Targowisko próżności” to serial na motywach napisanej przez Williama Thackeraya powieści, której akcja rozpoczyna się na początku XIX wieku. Produkcja przedstawia wydarzenia z książki w sposób wierny, chociaż nieco unowocześniony, co może spodobać się młodszym widzom. „Targowisko próżności” to historia bohaterki, która pragnie awansu do wyższej klasy społecznej, dobrego zamążpójścia i osiągnięcia sukcesu życiowego. Warto zaznaczyć, że wiele z elementów w serialu to kwestie wciąż aktualne, mimo przemian kulturowych i obyczajowych, do jakich doszło we współczesnym społeczeństwie.

„Mrs. America” – nowoczesne spojrzenie na kobiety

„Mrs. America” to produkcja przedstawiająca kulisy drugiej fali feminizmu z lat siedemdziesiątych XX wieku. Kobiety starały się wówczas wprowadzić do konstytucji poprawkę Equal Rights Amendment, która koncentrowała się na równości płci. Poprawka została co prawda przegłosowana przez kongres Stanów Zjednoczonych, ale musiała być także zatwierdzona przez 38 stanów. Obecnie twierdzi się, że osobą, która zablokowała poprawkę, była Phyllis Schlafly, czyli główna bohaterka serialu „Mrs. America”. To właśnie ona stara się zatrzymać rozpędzone feministek i walczy o swoją sprawę. W serialu pokazane są jednak obie strony barykady, a postać Phyllis jawi się jako ambitna, ale i cyniczna konserwatywna kobieta. Wiele miejsca poświęcono tutaj retoryce i debatom, dlatego serial ten spodoba się przede wszystkim osobom, które są zainteresowane tematami politycznymi i społecznymi.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Seriale – jakie warto zobaczyć?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Seriale – jakie warto zobaczyć?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania