DZIAŁY

Rower stacjonarny jest jedną z najlepszych opcji trenowania nie wychodząc z domu. Niezależnie od tego czy lubisz ćwiczenia w domowym zaciszu czy jesteś zapalonym kolarzem na świeżym powietrzu, który chce zachować formę podczas złej pogody, powinieneś orientować się jaki rower treningowy będzie odpowiedni.

Ile wydać pieniędzy?

Wiadome jest, że cena urządzenia często determinuje klientów danego sprzętu. W obecnych czasach sklepy oferują nam urządzenia, które nie spełniają żadnych wartości jakościowych, a wręcz przeciwnie w przypadku kiedy dojdzie do awarii, naprawa zupełnie się nie opłaca. Kiedy już zdecydujesz, się na zakup rowera warto zadać sobie kilka podstawowych pytań:

  • Jak często trenuję?
  • Co chcę osiągnąć?
  • Ile pieniędzy jestem w stanie przeznaczyć?
  • Ile miejsca może zając w moim mieszkaniu?

Odpowiedzi na te podstawowe pytania pozwoli ograniczyć się do niewielkiej liczby modeli i pomoże szybko i skutecznie wybrać sprzęt dostosowanych do Twoich potrzeb.

Funkcje

Zdecyduj, które dodatkowe funkcje są dla Ciebie ważne: proste, takie jak uchwyt na butelkę z wodą lub półka na książki lub bardziej interaktywne, takie jak gry wideo.

Ekran

Szukaj przejrzystego wyświetlacza z łatwymi w użyciu kontrolkami. Najlepiej jeśli pokazuje tętno, spalone kalorie, prędkość, obroty na minutę (RPM) i poziom oporu oraz inne szczegóły, takie jak czas i odległość.

Programy

Rozważ maszynę z programami, które pozwalają dostosować tempo w zależności od poziomu kondycji oraz pozwolą kontrolować rytm serca, uwzględniając Twój wiek, wagę i płeć.

Monitor pracy serca

Rowery posiadające pasek na klatkę piersiową, są najlepsze ponieważ nie przeszkadzają w ruchu. Monitory, które mierzą twoje tętno tylko wtedy, gdy je dotkniesz, mogą okazać się niewygodne.

Łatwa obsługa

Poszukaj maszyny, która jest łatwa w obsłudze. Większość rowerów treningowych ma elektroniczną kontrolę oporu. Wszystkie, które zostały przetestowane można regulować elektronicznie za pomocą elementów sterujących.

Bezpieczeństwo

Rowery treningowe mają wiele ruchomych części i mogą być niebezpieczne, więc postępuj zgodnie ze wskazówkami. Upewnij się, że rower treningowy jest zablokowany i poza zasięgiem dzieci. Zwróć uwagę na to aby dzieci trzymane były z dala od roweru treningowego, gdy jest on używany.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Rowerowe porady: jak wybrać rower treningowy" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Rowerowe porady: jak wybrać rower treningowy" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.