DZIAŁY

Konsole PS i Xbox podbiły całkowicie świat wirtualnej rozrywki oraz gier komputerowych. Rywalizacja pomiędzy tymi dwoma markami jest bardzo wyrównana. Którą z nich kupić? PS3 czy Xbox 360? Zapraszamy do lektury!

PS3 czy Xbox 360 – która konsola jest lepsza?

PS3 czy Xbox 360 – porównując te dwie konsole, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość grafiki, którą prezentują. Czy te dwie marki ze sobą konkurują? Jeśli tak, która z nich jest lepsza?

PlayStation 3 zadebiutowało na rynku w Japonii w 2006 roku. Pomimo tego, że konsola jest już odrobinę przestarzała, dalej jest obecna na sklepowych półkach, ze względu na nowoczesną konstrukcję oraz fakt, iż na rynku wciąż są dostępne tanie gry na tę platformę.

Zalety PS3 to:

  • Bezawaryjna konstrukcja
  • Możliwość pobierania bezpłatnych demo gier
  • Niska cena zakupu używanej konsoli

Zanim zdecydujesz się na zakup konsoli, zwróć uwagę na jej parametry związane z układem graficznym. Wiele porównań sprzętowych wskazuje na to, że grafika w grach dedykowanych Xbox 360 jest o wiele lepsza niż w grach na PS3. Większość gier na PS3 jest starsza niż ich odpowiedniki na Xboxa, porównując produkcje, które wyszły równolegle na obie platformy, można zauważyć, że na tym polu wygrywa Xbox 360.

Xbox 360 to także:

  • Wygodniejsze pady
  • Wysoka rozdzielczość gier
  • Szybka praca karty Wi-Fi
  • Sensor KiNect
  • Możliwość instalacji gier na dysk twardy

PS3 czy Xbox 360 – co wybrać?

Przed wyborem konkretnego rodzaju i marki konsoli warto sprawdzić, które produkcje są z nią kompatybilne i jakie są ich przedziały cenowe. Takie produkcje jak Uncharted, Heaby Rain czy God of War to wysokiej klasy gry, które wyszły na platformę PS3 i którymi zdecydowanie warto się zainteresować! Z kolei Xbox 360 pod względem technicznym prezentuje się nieco lepiej.

PS3 czy Xbox 360 – podsumowanie

W obliczu ciągle zmieniających się technologii i ogromnego postępu rynku gier video obie konsole, zarówno PS3, jak i Xbox 360 są już nieco przestarzałe. Większość nowych produkcji powstaje na konsole kolejnej generacji, a więc PS4 oraz Xbox One.  Jeśli posiadasz ograniczony budżet, lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie Xbox 360, wiele starszych produkcji jest rozprzedawanych w naprawdę atrakcyjnych cenach! Xbox 360 to konsola ceniona z wygodne pady oraz komfortową grę w produkcje z trybem multi.

Niniejszy poradnik pod tytułem "PS3 czy Xbox 360 – którą konsolę wybrać?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "PS3 czy Xbox 360 – którą konsolę wybrać?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.