Przechowywanie mięsa – najważniejsze porady
Jak długo i w jakich warunkach przechowywać mięso? Na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź najważniejsze zasady.
Mrożenie
Mrożenie to najpopularniejszy sposób na przechowywanie mięsa. Największym plusem takiego sposobu przechowywania jest fakt, że mięso przez długi czas nadaje się do spożycia. Dodatkowo, można podzielić mięso na mniejsze, odpowiadające naszym potrzebom porcje.
Bawełniana ściereczka
Owinięcie mięsa, konkretnie wołowiny, bawełnianą ściereczką skropioną odrobiną octu, pozwoli na dłużej zachować jej świeżość. Tak przygotowane mięso, może być przechowywane w lodówce przez 2-3 dni. W tym czasie powinno zachować nie tylko świeżość, ale również soczystość i kolor.
Mleko
Ten sposób przechowywania mięsa sprawdzi się świetnie w przypadku cielęciny lub wątróbki. Wystarczy umieścić opłukane mięso w szklanej lub porcelanowej misce, zalać mlekiem i wstawić do lodówki. Kwaśniejące mleko pozwoli zapobiec psuciu się mięsa.
W ten sposób przechowywać można również baraninę. Zalanie jej na dwa dni mlekiem lub maślanką pozwoli dłużej zachować jej świeżość i pozbyć się jej charakterystycznego, nieprzyjemnego zapachu.
Krótkie przechowywanie mięsa
Przechowując mięso krótko, kilka godzin lub dzień, wystarczy przełożyć je na talerz i przykryć. Najlepiej sprawdzi się drugi talerzyk lub folia. Przykrycie mięsa sprawi, że nie zacznie ciemnieć ani zasychać. Warto również przechowywać je na dolnej półce w lodówce, ponieważ panuje tam najniższa temperatura.
Niniejszy poradnik pod tytułem "Przechowywanie mięsa – najważniejsze porady" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Przechowywanie mięsa – najważniejsze porady" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.