Czytany poradnik
Przechowywanie mięsa – najważniejsze porady
0

Przechowywanie mięsa – najważniejsze porady

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk16 stycznia 2019

Jak długo i w jakich warunkach przechowywać mięso? Na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź najważniejsze zasady.

Mrożenie

Mrożenie to najpopularniejszy sposób na przechowywanie mięsa. Największym plusem takiego sposobu przechowywania jest fakt, że mięso przez długi czas nadaje się do spożycia. Dodatkowo, można podzielić mięso na mniejsze, odpowiadające naszym potrzebom porcje.

Bawełniana ściereczka

Owinięcie mięsa, konkretnie wołowiny, bawełnianą ściereczką skropioną odrobiną octu, pozwoli na dłużej zachować jej świeżość. Tak przygotowane mięso, może być przechowywane w lodówce przez 2-3 dni. W tym czasie powinno zachować nie tylko świeżość, ale również soczystość i kolor.

Mleko

Ten sposób przechowywania mięsa sprawdzi się świetnie w przypadku cielęciny lub wątróbki. Wystarczy umieścić opłukane mięso w szklanej lub porcelanowej misce, zalać mlekiem i wstawić do lodówki. Kwaśniejące mleko pozwoli zapobiec psuciu się mięsa.
W ten sposób przechowywać można również baraninę. Zalanie jej na dwa dni mlekiem lub maślanką pozwoli dłużej zachować jej świeżość i pozbyć się jej charakterystycznego, nieprzyjemnego zapachu.

Krótkie przechowywanie mięsa

Przechowując mięso krótko, kilka godzin lub dzień, wystarczy przełożyć je na talerz i przykryć. Najlepiej sprawdzi się drugi talerzyk lub folia. Przykrycie mięsa sprawi, że nie zacznie ciemnieć ani zasychać. Warto również przechowywać je na dolnej półce w lodówce, ponieważ panuje tam najniższa temperatura.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze