Relacje
Czytany poradnik
Problemy z erekcją – jak je pokonać po 40. roku życia?
0

Problemy z erekcją – jak je pokonać po 40. roku życia?

AUTOR:  Alicja Hudzik9 grudnia 2018

Problemy z erekcją dotyczą wielu mężczyzn, zwłaszcza tych po 40. roku życia. Jak sobie radzić z tymi zaburzeniami? Jakie są przyczyny problemów związanych z utrzymaniem wzwodu? Zapraszamy do lektury!

Problemy z erekcją – jakie są przyczyny zaburzeń?

Problemy z potencją mogą wystąpić u mężczyzny niezależnie od wieku. Najczęściej jednak z zaburzeniami erekcji mamy do czynienia po 40. roku życia, kiedy w męskim organizmie dochodzi do gwałtownego spadku testosteronu. W miarę jak ludzki organizm się starzeje, u mężczyzn można również zaobserwować coś na kształt kobiecej menopauzy. Jest to tzw. andropauza.

Mimo że u Panów w średnim wieku nie dochodzi do utraty zdolności reprodukcyjnych, to w wyniku starzenia się, wydolność jąder odpowiedzialnych za produkcję testosteronu spada i w rezultacie, pojawiają się problemy z erekcją, obniża się libido oraz maleje poczucie satysfakcji seksualnej. Jak sobie z tym radzić?

Problemy z erekcją po 40. roku życia – jak sobie z nimi radzić?

Zaburzenia związane z erekcją to zjawisko, z którym można walczyć. Aby pokonać problemy z erekcją, należy zmienić tryb życia oraz w krytycznych przypadkach – rozpocząć leczenie farmakologiczne.

Jak zwiększyć produkcję testosteronu po 40. roku życia?

  • Ogranicz używki – papierosy i alkohol
  • Prowadź aktywny tryb życia i trenuj regularnie
  • Odżywiaj się zdrowo – unikaj posiłków, które zawierają puste kalorie, dbaj o to, by w diecie pojawiły się warzywa i owoce

Na rynku jest dostępnych wiele środków – suplementów diety oraz leków na receptę, które pomagają przezwyciężyć kryzys związany z andropauzą. W utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu i przywróceniu satysfakcji z życia seksualnego może pomóc l-arginina lub leki z naturalnym hormonem steroidowym – prasteronem.

Pamiętaj: jeśli masz poważne problemy z erekcją, nie lecz się sam. Zgłoś się do lekarza, który dobierze dla Ciebie najlepsze leki i zadba o Twoje zdrowie!

Chcesz się dowiedzieć, jak zaspokoić kobietę i zwiększyć obupólną satysfakcję z życia seksualnego? PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ NASZ PORADNIK: Jak zaskoczyć kobietę w łóżku

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze