DZIAŁY

Latem skóra potrzebuje dobrego nawilżenia i ochrony przeciwsłonecznej. To dwa zasadnicze elementy pielęgnacji, o których musisz pamiętać, jeżeli chcesz, by twoja skóra była w świetnej kondycji. O czym jeszcze trzeba pamiętać podczas pielęgnacji ciała latem?

Słońce – ochrona czy leczenie oparzeń?

Niestety, mimo wiedzy o konieczności ochrony ciała przed działaniem promieni UV, wciąż wiele osób wybiera się na plażę, smarując ciało jedynie olejkiem przyspieszającym opalanie, zwykłym balsamem lub w ogóle nie stosując kosmetyków. To nie jest najlepszy pomysł, nawet jeśli masz bardzo ciemną karnację. Długotrwała ekspozycja skóry na słońce prowadzi do zmian w jej głębokich warstwach. Objawia się to dotkliwym w skutkach, a jednocześnie bardzo nieprzyjemnym i bolesnym poparzeniem. W skrajnych przypadkach może dojść do powstania bąbli wypełnionych surowicą. Często po ich pęknięciu na ciele pozostają blizny.

To dosyć drastyczny scenariusz, ale doskonale obrazuje wpływ nadmiaru słońca na skórę. Oczywiście w niewielkich dawkach jest bardzo ono potrzebne. Dzięki promieniom słonecznym organizm ludzki syntetyzuje witaminę D, niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania oraz dobrego samopoczucia. Smaruj skórę kosmetykami zawierającymi SPF. Jeżeli lubisz produkty naturalne, sprawdź kosmetyki przeciwsłoneczne Miya. Aby preparat z SPF spełniał swoją funkcję, musisz go aplikować średnio co 2 godziny oraz po każdym wyjściu z wody lub intensywnym wysiłku fizycznym.

Jeśli nie możesz stosować żadnych filtrów, bo np. masz na nie uczulenie, staraj się unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, noś kapelusz lub czapkę z daszkiem oraz przewiewne tuniki chroniące resztę ciała.

Peelingi – złuszczanie latem

Skóra latem w niektórych miejscach na ciele szczególnie intensywnie rogowacieje. Najczęściej dotyczy to kolan, łokci i pięt. Warto poświęcić tym częściom nieco więcej uwagi i raz w tygodniu zapewnić im solidny peeling. Nie oznacza to jednak, że wskazane jest tarcie skóry do bólu! Zrogowaciałe części najlepiej usuwać delikatnymi preparatami na bazie enzymów o właściwościach eksfoliacyjnych (ściernych). Peeling enzymatyczny, np. kwasowy, doskonale sprawdzi się na kolanach i łokciach, ale dla pięt może być za delikatny, dlatego w ich przypadku lepiej skorzystać z kamiennej tarki lub mineralnego pumeksu. Pamiętaj jednak, że im częściej będziesz ścierać naskórek, tym intensywniej i szybciej będzie on w tych miejscach odrastał, więc rób to z głową.

Pachy i okolice bikini

Wiele osób cierpi z powodu podrażnień spowodowanych goleniem skóry w tak delikatnych miejscach jak pachwiny. Sytuację pogarsza słona morska woda lub basenowy chlor i słońce. Niestety często pojawia się także problem z wrastającymi włoskami. Najlepszą i najskuteczniejszą metodą na pozbycie się tych uporczywych dolegliwości jest oczywiście zaprzestanie golenia i cieszenie się latem na swoich zasadach. Jednak nie wszyscy mogą sobie na ten luksus pozwolić.

Aby skóra nie była zaczerwieniona po goleniu, najważniejsze jest zachowanie higieny w czasie zabiegu, częste zmienianie i dezynfekowanie maszynki, wykonywanie peelingu przed goleniem oraz intensywne nawilżanie skóry, nie tylko po zgoleniu włosków. Pomocny bywa również kwas glikolowy. Przecieranie nim pach zmniejsza potliwość i przykry zapach potu, a przy okazji zapobiega wrastaniu włosków. Sytuację może też uratować depilacja woskiem, kremem depilującym, depilatorem albo depilacja laserowa.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Pielęgnacja ciała latem – o czym warto pamiętać?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Pielęgnacja ciała latem – o czym warto pamiętać?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania