NA TOPIE
Popularne porady
Najnowsze porady
 
Jak urządzić kawalerkę tak, by zagospodarować przestrzeń mieszkania?
 
Grzejniki dekoracyjne jako nowy pomysł na ogrzanie twojego mieszkania
 
Jak zostać Tumblr Girl?
 
Skąd i jak skopiować emoji?
 
10 najlepszych filmów na letnie wieczory
Choroby
Najnowsze
 
Czytaj poradnik
2 sierpnia 2019

Pobranie wymazu z gardła – jak przygotować się do badania?

Gardłowe problemy są jednymi z częstszych przyczyn wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu. Mogą być związane zarówno z silną infekcją, jak i łagodnymi zmianami. Nieraz mogą mieć też przewlekły charakter albo często nawracać. W każdym z tych przypadków lekarz może zlecić pobranie wymazu z gardła – jakie są wskazania do badania, jak się do niego przygotować i jak wygląda jego przebieg?

28
 
Czytaj poradnik
2 sierpnia 2019

Nawracający ból gardła. Czy może być objawem choroby?

Nawracający ból gardła jest o tyle kłopotliwym objawem, że pojawia się przy wielu, bardzo różnych chorobach. Dzieje się tak, ponieważ błona śluzowa gardła stanowi pierwszą linię obrony układu immunologicznego. Nabłonek nie tylko odpiera atak chorobotwórczych mikroorganizmów (wirusów, bakterii, grzybów), lecz także stale zmaga się z wieloma innymi czynnikami drażniącymi (alergenami, dymem tytoniowym, lotnymi związkami chemicznymi). Dlatego też nawracający ból gardła może zarówno oznaczać alergię, infekcję wirusową, refluks, jak i nowotwór!

25
 
Czytaj poradnik
1 lutego 2019

Odra – wszystko, co musisz wiedzieć o tej chorobie

Odra to ostra choroba zakaźna, która pojawia się zazwyczaj w wieku dziecięcym, a jej przebieg nie jest groźny dla zdrowia. Warto jednak wiedzieć o niej kilka istotnych rzeczy, które przedstawimy Ci w tym poradniku.

Odra – objawy

Kaszel, katar, gorączka, ból gardła, a także zaczerwienienie oczu i światłowstręt – są to jedne z pierwszych oznak odry, które do złudzenia przypominają grypę. Następnie, na ciele dziecka (najpierw za uszami, na twarzy i szyi, a następnie na tułowiu, rękach i nogach) pojawia się gruboplamista, czerwona wysypka. W jamie ustnej dziecka można także dostrzec krosty z białymi czubkami, nazywane plamkami Koplika. Gorączka zwykle mija po 4-5 dniach, ale na [...]

28
Polecane porady
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POPULARNE TEMATY
Finanse
Zdrowie
Medycyna
Ludzie
Praca i kariera
Choroby
Relacje
Więcej
Rozrywka
Moda