Dom
Czytany poradnik
Pomysłowy ogród – zrób to sam! Najlepsze pomysły
0

Pomysłowy ogród – zrób to sam! Najlepsze pomysły

AUTOR:  Alicja Hudzik14 sierpnia 2018

W myśl zasady DIY warto się otaczać własnoręcznie wykonanymi przedmiotami. Samodzielnie wykonane dekoracje to nie tylko okazja do poćwiczenia kreatywności i rozwinięcia zdolności manualnych, ale i również szansa na posiadanie oryginalnych przedmiotów, których nikt inny nigdzie na świecie nie ma. Czego potrzeba, by w wyjątkowy sposób ozdobić ogród? Zrób to sam!

Ogród zrób to sam – ciekawe pomysły na dekoracje ogrodowe

Własnoręcznie wykonane dekoracje ogrodowe to ciekawy i niedrogi pomysł, by upiększyć przestrzeń wokół domu. Do ich wykonania niepotrzebne jest wykształcenie florystyczne, wystarczy odrobina wolnego czasu, chęć stworzenia czegoś wyjątkowego i materiały. Aby stworzyć ciekawe dekoracje, będziesz potrzebować kilku narzędzi, takich jak kombinerki, sekator oraz nożyk. Przydadzą się również różne materiały: włóczki, wstążki oraz posrebrzane i pozłacane druciki.

Dekoracje z opon

Ciekawym i modnym pomysłem jest wykorzystanie starych opon jako dekoracji do ogrodu. Altana, garaż, taras lub ogród „zrób to sam” może zostać ozdobiony wieńcami z pomalowanych na różne kolory opon. Aby wyglądało to estetycznie, w środku opon można zasadzić pelargonie lub inne kwiaty i stworzyć coś na kształt oryginalnego kwietnika. Podobną sztuczkę można zastosować w przypadku beczek, które zalegają w ogrodzie. Po przemalowaniu ich i zasadzeniu od górnej strony kwiatów zwykłe beczki mogą się zmienić nie do poznania!

Lampiony w ogrodzie

Lampiony i latarenki zdobiące nasz ogród, wcale nie muszą być kupowane. Można je wykonać na przykład z… butelek po winie. Otwory w butelkach należy wywiercić z użyciem wiertarki wyposażonej w diamentowe wiertło, a następnie wsunąć do środka lampki. Jeśli chcemy wykonać z butelki lampion, można ją potraktować jako klosze. Wystarczy odciąć ostrożnie jej dolną część nożem do szkła i zamontować w środku coś w rodzaju stelażu na świeczkę. Lampion można postawić w dowolnym miejscu lub wyprowadzić górą łańcuch i powiesić go w ogrodzie. Puste butelki mogą także posłużyć jako oryginalne wiszące wazony kwiatowe, tacki na przekąski lub kwietniki. Pomysłów DIY na wykorzystanie butelek po winie jest sporo, wystarczy odrobinę kreatywności!

Ogród zrób to sam – jakie zezwolenia są potrzebne, by wybudować altanę?

Jeśli chcesz, by Twój ogród „zrób to sam” był wyjątkowy, możesz się pokusić o własnoręczne wykonanie… altany. Budowa wiaty lub altany o wielkości do 25 metrów kwadratowych nie wymaga zezwoleń ani pozwoleń budowlanych, należy jedynie zgłosić chęć stworzenia altany w urzędzie miasta. Wysokość takiej altany nie powinna przekraczać 4-5 m (w zależności od rodzaju dachu), a jej odległość od działki powinna wynosić nie mniej niż 3 metrów.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze