DZIAŁY

Śniadanie to bardzo ważny posiłek każdego dnia w którym trzeba dostarczyć naszemu organizmowi idealnie zbilansowany posiłek w którym znajdą się węglowodany, białka i nienasycone kwasy tłuszczowe. Wszystkie te potrzeby spełniają płatki owsiane, które zawierają w sobie także witaminy z grupy B i E oraz cenne mikroelementy. Co warto wiedzieć o nich więcej? Podpowiadamy.

Rodzaje płatków owsianych

W sklepach spożywczych i supermarketach znajdziemy kilka rodzajów popularnych płatków owsianych. Przy zakupie warto kierować się tym, aby były to produkty najmniej przetworzone i bez konserwantów. Najlepszym wyborem są więc płatki owsiane zwykłe, które różnią się od błyskawicznych tym, że trzeba je dłużej gotować. Mimo to dużą popularnością cieszą się produkty, które nie wymagają specjalnych przygotowań. Wystarczy zalać je wrzątkiem i po chwili są gotowe do spożycia. Najczęściej są one w formie saszetek, gdzie w środku znajdują się dodatki w postaci na przykład suszonych owoców.

W niektórych sklepach można także natrafić na płatki owsiane górskie. Są tak samo zdrowe jak te zwykłe, ale wymagają krótszej obróbki termicznej. Wszystko to zasługa specjalnego procesu rozdrabniania. Są dzięki temu drobniejsze i dość często są wyraźnie droższe. Charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym oraz jako jedne z nielicznych mogą być spożywane na surowo. Jeśli zależy nam na kupowaniu tanio to warto śledzić aktualne gazetki z popularnych marketów dostępne na stronie https://gazetka-24.pl/netto.

O czym pamiętać jedząc płatki owsiane na śniadanie?

Płatki owsiane to pożywne i smaczne jedzenie. Jednak wiele osób, które przechodzi z tłustego i obfitego posiłku na jedzenie najpopularniejszego dania, czyli owsianki, może czuć pewien dyskomfort. Po zjedzeniu jednej porcji nie czują się najedzeni i sięgają po kolejną, która również nie daje wystarczającej satysfakcji. Przyczyną takiego stanu może być zbyt mała ilość białka w takim posiłku. Należy płatki owsiane jeść jak najczęściej z dodatkiem dużej ilości mleka. Można także pokusić się o dodanie jogurtu naturalnego oraz kilku orzechów albo ziaren słonecznika. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli jesteśmy na diecie odchudzającej to nie powinniśmy przesadzić z takimi dodatkami.

Błonnik zawarty w płatkach owsianych wspomaga pracę układu pokarmowego pod warunkiem, że podczas spożywania takich posiłków dostarczamy naszemu organizmowi wystarczającą ilość wody. Dobry posiłek śniadaniowy warto więc połączyć z wodą mineralną lub ewentualnie herbatą, szczególnie jeśli do owsianki używamy samego mleka.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Płatki owsiane – pomysł na zdrowe i pożywne śniadanie" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Płatki owsiane – pomysł na zdrowe i pożywne śniadanie" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania