DZIAŁY

Zbliża się ważne dla Ciebie wydarzenie, masz zaledwie tydzień, a Twój brzuch jest wzdęty? Uzyskanie płaskiego brzucha w tak krótkim czasie jest nie lada wyzwaniem, ale wystarczy przestrzegać ścisłego planu i w łatwy sposób zmienić jego kształt.

Pod koniec tygodnia możesz skorzystać z kilku sztuczek trenując swoją postawę, aby Twój brzuch był perfekcyjny w tym wielkim dniu.

Zmień nawyki żywieniowe

Jedz częściej. Zamiast trzech dużych dań do syta, które utrudnią trawienie spożywaj małe, częste posiłki lub przekąski. Jedz je w odstępie dwóch do trzech godzin, zajmą mniej miejsca w żołądku, spowodują mniejszą ekspansję i utrzymają uczucie pełności.

Dostosuj porcje owoców i warzyw. Podczas gdy surowe warzywa i owoce są doskonałym wyborem dla zdrowia, powodują rozciąganie żołądka, więc najlepiej jeść je w mniejszych porcjach, które będą  rozłożone w ciągu dnia.

Sprawdź również nietolerancję na laktozę – cukier znajdujący się w produktach mlecznych. Jeśli po ich spożyciu masz niestrawności, wzdęty brzuch oraz pojawiają się nieprzyjemne gazy i wzdęcia warto udać się na badania.

Właściwe napoje

Woda powinna być Twoim podstawowym napojem, szczególnie w momencie jeśli starasz się o płaski brzuch. Kiedy pijesz wodę, pomagasz swojemu organizmowi utrzymać właściwą równowagę płynów, unikasz zatrzymywania wody i czujesz się pełny, więc jesz mniej. Woda również rozkłada tłuszcz na energię i przenosi składniki odżywcze do mięśni, aby utrzymać metabolizm w dobrej formie.

Pij zieloną herbaty, która ma wiele korzyści. Może również przyczynić się do zmniejszenia tłuszczu na brzuchu dzięki antyutleniaczom. Aby zwiększyć spalanie tłuszczu, popijaj zieloną herbatę przed treningiem.

Koktajle to świetny sposób na nawodnienie i mogą w dużym stopniu przyczynić się do uzyskania bardziej płaskiego brzucha. Smoothie z arbuzem, zawiera aminokwas zwany argininą, który może zmniejszać tkankę tłuszczową i zwiększać beztłuszczową masę mięśniową. Koktajl wykonany z ananasa daje korzyści z bromelainy, enzymu w ananasie, który pomaga rozbić białko, ułatwić trawienie i pozbyć się wzdęć.

Unikaj alkoholu. Jeśli starasz się uzyskać płaski brzuch, alkohol nie jest twoim przyjacielem. Sprawia, że ​​twoje ciało magazynuje więcej tłuszczu, który jesz i spala do 36% mniej tkanki tłuszczowej niż normalnie. Może także hamować wytwarzanie przez organizm hormonów spalających tłuszcz.

Ćwiczenia wykorzystujące mięśnie brzucha

Nic nie jest lepsze od ćwiczeń aerobowych w walce o płaski brzuchu. Wykazano, że interwały są najskuteczniejszym sposobem spalania głębokiego tłuszczu z brzucha oraz treningi aerobowe spalają o 67% więcej kalorii niż trening oporowy.

Rób brzuszki. Trenerzy nigdy nie dojdą do porozumienia co do tego, czy brzuszki są najlepszym sposobem na lepsze mięśnie brzucha, ale nie ma wątpliwości, że podczas ich wykonywania wzmacniane są mięśnie z przodu oraz boku brzucha.

Pracuj również nad swoim rdzeniem kręgowym. Twój rdzeń składa się z mięśni brzucha i mięśni dolnej części pleców, dna miednicy i bioder – w sumie ponad 15 mięśni. Aby uzyskać naprawdę płaski brzuch potrzebne są ćwiczenia, które wykorzystują wszystkie te mięśnie.

Popraw swoją postawę

Stań w taki sposób, aby twoja miednica była rozluźniona i opadająca, a linia pasa pochylała się do przodu. Gdy już uzyskasz stabilną pozycję, kołysz się do przodu i do tyłu. Nie wypinaj brzucha, ale też nie podkreślaj za bardzo piersi. Odrzuć delikatnie ramiona do tyłu, pozwalając im opaść. Wyciągnij głowę ponad kręgosłup i wydłuż tył szyi. Centrum głowy utrzymuj nad kręgosłupem, a następnie wyciągnij ją powoli, wyobrażając sobie linki przywiązane do Twojej szyi, następnie delikatnie unieś głowę do góry.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Płaski brzuch w tydzień" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Płaski brzuch w tydzień" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania