Parzenie Yerba Mate – sprawdź, czy robisz to prawidłowo

Czym jest Yerba Mate? Jakie są jej właściwości? Jak wygląda prawidłowe parzenie yerba mate? Poznaj święte ziele Indian i naturalny zamiennik dla kawy! Zapraszamy do lektury!
Szukasz zamienników dla kawy? Poznaj Yerba Mate!
Herbata Yerba Mate to napar przyrządzany z liści tropikalnej rośliny – ostrokrzewu paragwajskiego. Ostrokrzew paragwajski to uznane w medycynie naturalnej zioło, ponieważ zawiera ono przeciwutleniacze oraz wiele pożytecznych składników odżywczych, które wpływają pozytywnie na pracę układu nerwowego oraz odpornościowego u ludzi.
Właściwości Yerba Mate
Yerba Mate ma wiele pożytecznych właściwości. Napar może zastąpić kawę, ponieważ bardzo dobrze pobudza do działania układ nerwowy. Yerba Mate nie bez powodu podbiła podniebienia ludzi na całym świecie. Regularnie pita herbata poprawia pamięć i zdolność do koncentracji, poprawia pracę układu immunologicznego, nerwowego, moczowego i pokarmowego, aktywuje do działania oraz poprawia ogólne samopoczucie. Wszystko to bez żadnych efektów ubocznych!
Parzenie Yerba Mate – co należy wiedzieć?
Yerba Mate to napój bogaty w przeciwutleniacze, witaminy, a także takie składniki mineralne, jak wapń, krzem, żelazo i magnez. Parzenie Yerba Mate, zgodnie z tradycją, przebiega z wykorzystaniem drewnianych tykw lub ceramicznych naczyń. Suszone zioła zalewa się gorącą wodą i parzy kilka minut. Napar można przygotowywać wielokrotnie z wykorzystaniem tych samych liści.
Gdy Yerba Mate ostygnie, pije się ją wprost z tykwy, z użyciem tzw. bombilli. To specjalna słomka, która albo zawiera specjalne sitko, albo jest delikatnie spłaszczona na końcu, po to, by podczas picia nie wciągać do góry suszu.
Parzenie Yerba Mate a jej właściwości
Herbata Yerba Mate może stanowić doskonały zamiennik dla kawy, ponieważ ma podobne działanie, a nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Co ciekawe, Yerba Mate przygotowana „na skróty”, bez specjalistycznych naczyń nie traci swoich właściwości. Suszone liście możesz wsypać do zwyczajnego kubka i zalać gorącą (nigdy wrzącą!) wodą. W zależności od preferencji możesz kupić odmianę czystą lub poeksperymentować z różnymi smakami dostępnymi na rynku.