Dom
Czytany poradnik
Ozdoby świąteczne [Zrób to sam]
0

Ozdoby świąteczne [Zrób to sam]

AUTOR:  Alicja Hudzik22 września 2018

DIY to nie tylko najnowszy trend, to także kreatywny sposób na wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów i upiększenie nimi domowej przestrzeni. Jak wykorzystać potencjał DIY w przygotowaniach do Świąt? Podpowiadamy i inspirujemy, jak wykonać ozdoby świąteczne DIY!

Ozdoby świąteczne zrób to sam dla domu z ogrodem

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni domowego ogrodu i… starego płotu jest wykorzystanie desek jako ozdoby. Ozdoby świąteczne zrób to sam możesz wykonać, korzystając z kilku desek. Wystarczy je pociąć do odpowiednich rozmiarów – na przykład podzielić na trzy prostokąty i złączyć ze sobą odpowiednio (na kształt prezentu świątecznego), a następnie pomalować tak, by wyraźnie odznaczał się prezent i wstążka prezentowa. Gotowe drewniane prezenty możesz przykręcić lub przywiązać do płotu, by zakryć w nim dziury i brzydkie miejsca.

Ozdoby świąteczne zrób to sam z lampek po winie

Jeśli nie szkoda Ci lampek po winie, w prosty sposób możesz zrobić z nich piękne ozdoby świąteczne „zrób to sam”. Lampki wystarczy obrokatować lub pomalować specjalnymi farbkami do szkła i odwrócić do góry nogami. Możesz do nich dokleić wstążki, kokardki, materiałowe oczy i uszy i wykonać cały szereg leśnych, świątecznych zwierzątek!

Świąteczne dekoracje ze starego akwarium

Jeśli w piwnicy lub na strychu zalegają u Ciebie stare akwaria – kule, z nich również możesz wykonać piękne ozdoby! Wystarczy do kuli nasypać styropianowych kuleczek oraz włożyć do środka świąteczne pluszaki, zabawki dla dzieci, gwiazdki i choinki, by nadać jej wyjątkowy charakter. Na większą kulę możesz nałożyć mniejszą i również wypełnić jej zawartość, a na nią dać jeszcze mniejszą. Dołóż do tego elegancki kapelusik na samą górę i voila – właśnie wykonałeś pomysłowego bałwanka z akwarium!

Świąteczna dekoracja z… japonek

Ciekawy pomysł na dekoracje polega na wykorzystaniu zwykłych klapek – japonek. Japonki (najlepiej w zimowych kolorach – białe i jasnoniebieskie) należy złączyć ze sobą tylnymi częściami na kształt rozpościerającego się kwiatu. W ich centrum możesz dokleić świątecznego bałwanka, śnieżynkę lub choinkę, by uzyskać ciekawy efekt. Możesz również dodać lampki choinkowe.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze