DZIAŁY

W dzisiejszych czasach, większość użytkowników posiada komputer przynajmniej z 4 GB RAMu. W celu optymalizacji, szybszej pracy komputera warto zrezygnować z pamięci wirtualnej. W celu zmiany konfiguracji pamięci wirtualnej postępujemy zgodnie z instrukcją poniżej.

  1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na Komputer (jeżeli nie mamy ikony Komputer na pulpicie klikamy Menu Start i szukamy Komputer), z menu które nam się rozwinie wybieramy Właściwości;
  2. Wybieramy Zaawansowane ustawienia systemu;
  3. Przechodzimy na kartę Zaawansowane | Wydajność i klikamy Ustawienia;
  4. Przechodzimy na kartę Zaawansowane i klikamy na przycisk Zmień;
  5. Odznaczamy ptaszka przy ustawieniu Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków;
  6. Zaznaczamy Bez pliku stronnicowania i klikamy na Ustaw;
  7. Zatwierdzamy zmiany przyciskiem ok;
  8. Zostaniemy poproszeni o ponowne uruchomienie komputera;
  9. Od tego momentu pamięć stronnicowania nie będzie przetrzymywana na dysku.

Jeżeli zauważymy niestabilną pracę komputera przywracamy ustawienia domyślne które mieliśmy. Oczywiście niektórzy z nas uznają inna zasadę, jak wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy.

Użytkownicy, którzy chcą korzystać z pamięci wirtualnej w celu optymalizacji, warto zmienić ustawienia pliku wymiany na inny dysk (oczywiście o ile posiadamy). Dlaczego? Dysk, na którym mamy zainstalowany system, delikatnie mówiąc non stop ma coś do roboty. W celu przyspieszenia pracy komputera warto ustawić plik wymiany na mniej obciążony dysk.

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Optymalizacja Windows – plik wymiany" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Optymalizacja Windows – plik wymiany" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.