DZIAŁY

Netflix to usługa cyfrowej transmisji strumieniowej, która zdobyła sobie rzeszę lojalnych fanów dzięki serialom, takim jak House of Cards i Breaking Bad. Jeśli rozważasz wykupienie pakietu możesz potrzebować instrukcji na temat sposobów jak z niego korzystać. Koniecznie zobacz nasz przewodnik.

Platforma stała się popularna ze względu na sposób, w jaki zmienia nasze nawyki oglądania telewizji. Zamiast epizodycznie oglądać odcinek serialu, możemy za jednym zamachem zobaczyć cały sezon. Albo zrezygnować w połowie i wrócić miesiąc później – wybór należy do nas.

Logowanie

Aby korzystać z usługi Netflix, musisz się najpierw zarejestrować. Można to zrobić za pomocą różnych urządzeń (internetowych, Android, iOS, Fire TV, Chromecast) lub możesz przejść do trybu online i zrobić to ze strony internetowej Netflix. Ponieważ jest to usługa miesięczna, musisz podać dane swojej karty.

Wszystko jest banalnie proste! Wybierz hasło i adres e-mail, aby uzyskać dostęp do Netflix na dowolnym urządzeniu, a następnie wypełnić różne inne pola. Postaraj się wybrać ciężkie do zgadnięcia hasło. Nie ryzykuj, że inni włamią się na Twoje konto.

Jeśli masz na koncie odpowiednią ilość środków, konto powinno zacząć działać w mgnieniu oka. Jeśli nie, skontaktuj się z obsługą platformy.

Telewizor

Posiadasz ekran telewizora? Istnieje duża szansa, że możesz oglądać Netflix bez żadnego zewnętrznego urządzenia. Większość, jeśli nie wszystkie,  telewizory będą mieć zainstalowaną fabrycznie aplikację Netflix lub taką, którą można pobrać. Jeśli aplikacja jest już wcześniej zainstalowana, po prostu musisz ją znaleźć i uruchomić. Powinien być przycisk, który przeniesie Cię do inteligentnego menu telewizora

Tutaj możesz  uruchomić aplikację, a następnie wprowadzić swój adres e-mail i hasło. Jeśli brakuje aplikacji lub nie możesz jej znaleźć,  spróbuj ją wyszukać, jeśli telewizor posiada taką funkcję. W przeciwnym razie przejdź do sklepu z aplikacjami, a następnie wyszukaj usługę Netflix. Po znalezieniu pobierz i zainstaluj.

Teraz możesz uruchomić aplikację i wrócić do miejsca, w którym zwykle znajdujesz wstępnie zainstalowane aplikacje. Powinno działać!

Urządzenie przenośne – tablety i smartfony

Podobnie jest tutaj. Netflix jest dostępny na Androida, iOS i Windows Phone jako aplikacja. Można go pobrać bezpłatnie, więc nie ma powodu, dla którego nie ma możliwości przejścia do Google Play, App Store lub Marketplace, aby pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację Netflix. Będziesz potrzebował tabletu lub smartfona podłączonego do Internetu, za pośrednictwem routera WiFi lub klucza bezprzewodowego. Jeśli wszystko będzie w porządku aby wykonać kolejny krok, zostaniesz poproszony o podanie danych logowania podczas pierwszego ładowania aplikacji. Gotowe!

Netflix – jak korzystać z platformy na komputerze?

Użytkownicy komputerów przenośnych i stacjonarnych mogą przesyłać usługę Netflix za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do strony Netflix.com, a następnie ponownie wprowadzić swój adres e-mail i hasło wybrane podczas rejestracji.

Upewnij się, że masz zainstalowaną wtyczkę Microsoft Silverlight. Jeśli nie, powinieneś zostać poproszony o jej pobranie. Możesz też pobrać aplikację Netflix ze sklepu Mac App Store, jeśli preferujesz komputery Apple, lub ściągnąć wersję dla systemu Windows 8. Tak czy inaczej, możesz oglądać swoje ulubione programy bez konieczności otwierania konkretnej przeglądarki internetowej.

Coś jeszcze?

Jest kilka sposobów na oglądanie Netflix, ale wszystkie dotyczą konkretnego urządzenia i konkretnej aplikacji, więc nie musisz się tym martwić. Dopóki masz hasło i adres e-mail, jesteś przygotowany na każdą ewentualność. Większość problemów wynika z braku połączenia z Internetem lub wprowadzania nieprawidłowych danych logowania..

Niniejszy poradnik pod tytułem "Netflix – jak korzystać z platformy?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Netflix – jak korzystać z platformy?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.