Czytany poradnik
Nauka jazdy konnej – jak zacząć?
0

Nauka jazdy konnej – jak zacząć?

AUTOR:  Klaudia Ozimek17 października 2018

Jazda konna ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jest sposobem na rehabilitację oraz poprawianie zdrowia psychicznego i fizycznego. Coraz więcej osób pragnie nauczyć się jazdy na koniu. Warto więc wiedzieć jak zacząć. Dlatego dziś podpowiemy na czym, opiera się nauka jazdy konnej.

Nauka jazdy na koniu – początki

Nauka jazy konnej zaczyna się od wyszukania odpowiedniej szkoły. Wybierz się na stajnie, by sprawdzić, w jakim stanie są konie oraz dowiedzieć się ile mogą kosztować lekcje jazdy konnej. Jest wiele szkół, które umożliwiają nam nauczenie się tego sportu, więc bez problemu możesz znaleźć tę najbliżej ciebie, z odpowiednią dla ciebie ceną oraz takiej, w której konie są zadbane i zdrowe.

Nauka jazdy konnej – pierwsze kroki

Pierwsza lekcja w szkole jazdy konnej zazwyczaj wygląda tak samo. Nauka jazdy konnej na pierwszych zajęciach trwa około trzydziestu minut. W niektórych szkołach może trwać do godziny. W tym czasie instruktor podpowiada jak, powinno wyglądać siadanie na konia oraz prawidłowy siad podczas jazdy. Na początku jazdy konnej instruktor prowadzi konia przez pole treningowe, a ty próbujesz się oswoić z nową sytuacją. Instruktor trzyma konia na loży, co oznacza, że koń jest prowadzany na długiej i grubej linie. Pierwsza lekcja jest prowadzona w stępie. To oznacza, że koń porusza się w najwolniejszym chodzie.

Nauka jazdy na koniu – oswój konia

Jeśli chcesz się nauczyć jazdy konnej, to podstawą jest zrozumienie i oswojenie konia. Jeśli boisz się go i nie masz do niego zaufania, to on wyczuje w tobie niepokój i nie będzie chciał z tobą współpracować. Tak więc na każdych zajęciach staraj się oswoić konia i zrozumieć jego zachowanie. Podczas jazdy spróbuj poruszać się razem z koniem, by wasze ruchy były idealnie zsynchronizowane. Wtedy nauka jazy konnej stanie się dla ciebie przyjemnością i poczujesz połączenie ze zwierzęciem, które jest potrzebne, byś poczuła się pewniej i lepiej psychicznie. Konie są zwierzętami spokojnymi i pomagają zdobyć równowagę emocjonalną, jeśli tylko my zrozumiemy ich funkcjonowanie i zaczniemy żyć z nimi w zgodzie.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze