Dom
Czytany poradnik
Napraw to sam – bezcenne rady dla majsterkowicza [Antyrady]
0

Napraw to sam – bezcenne rady dla majsterkowicza [Antyrady]

AUTOR:  Agnieszka Szarak8 maja 2018

W domu zepsuł się telewizor, zmywarka albo lodówka? Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na fachowca, weź sprawy w swoje ręce. Z pewnością poradzisz sobie znacznie lepiej i podejdziesz do sprawy profesjonalnie.

Problem z telewizorem

W telewizorze nie ma sygnału i jedyne, co możesz oglądać wraz rodziną to czarny obraz? Wydzwanianie do operatora telewizji zajmie Ci całe godziny, a Ty przecież nie masz tyle czasu. Zacznij więc naprawdę na własną rękę. Na początek postępuj jak prawdziwy profesjonalista – wyłącz i włącz telewizor. Nadal nic? Wejdź w menu przy pomocy pilota i powciskaj wszystkie guziki oraz opcje po kolei. Jeżeli to nie poskutkuje, nakrzycz na telewizor, a potem przejdź do przemocy fizycznej. Z reguły nie da się bez niej obejść, bo pogróżki słowne słabo skutkują.

Pobiłeś się z telewizorem, a on nadal wyświetla jedynie czerń? Tutaj trzeba profesjonalisty. Jedyne wyjście to telefon po szwagra. Zaproś go do domu, kup jakiś umliacz czasu i razem weźcie sprawy w swoje ręce. Z pewnością coś wymyślicie. W końcu, co dwie głowy to nie jedna!

Zapchana toaleta

To powszechny i bardzo nieprzyjemny problem. Jako prawdziwy majsterkowicz potrafisz sobie poradzić nawet z tym. Woda nie chce się spłukiwać? Zatem wciskaj spłuczkę aż do skutku. Taki napór musi w końcu ruszyć zaległy papier. Jeżeli spłuczka stawia opór, bądź sprytniejszy i leć po miskę z wodą i zalewaj problem. Gdy wszystkie te sposoby zawiodą, pozostaje Ci ostateczność. Znajdź kawałek jakiegoś kijka, deski lub zakładaj gumową rękawicę na rękę! Skoro nie chce się ruszyć samo, trzeba to zrobić ręcznie. Zaciśnij zęby i bądź mężczyzną. W efekcie zostaniesz przecież bohaterem domu…

Taśma dobra na wszystko

Pękły Ci płytki w łazience? Odpadła część suszarki na pranie, a może pękła umywalka albo cieknie z kolanka pod zlewem? Zanim ruszysz do sklepu po fachowe narzędzia i zmarnujesz pieniądze, postaw na niezawodną taśmę klejącą. Świetnie sprawdzi się w starciu z każdym rodzaje materiału, a w dodatku zapewnia niesamowite doznania estetyczne. Nieważne czy jest przeźroczysta, szara, izolacyjna, czy papierowa. Jeżeli nie jest trwała, po prostu nałóż więcej warstw. Dzięki niej uzyskasz pożądane efekty w naprawie rzeczy w domu w bardzo prosty sposób. Idealnie nada się do sklejenia pękniętej deski w kuchni, tamowania przecieków czy cieknącego kranu.

Jak widzisz, bycie majsterkowiczem w domu wcale nie jest takie trudne. A rodzina z pewnością będzie z Ciebie dumna!

Niniejszy poradnik ma charakter humorystyczny i należy do cyklu Antyrady, w którym co tydzień przedstawiamy porady dający efekt odwrotny do zamierzonego ?

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze