Czytany poradnik
Najlepsze sposoby na zmęczenie i senność
0

Najlepsze sposoby na zmęczenie i senność

AUTOR:  Aleksandra Wilk8 stycznia 2019

Masz jeszcze dużo obowiązków do wykonania, termin się zbliża, ale w wykonywaniu pracy przeszkadza znużenie.

Nie możesz efektywnie wykonywać swoich zadań, więc szukasz sposobów jak możesz odzyskać energię i dokończyć to co zacząłeś. Oto kilka metod:

  • Kiedy już czujesz, że możesz się na niczym skoncentrować – zrób sobie chwilową przerwę na dotlenienie mózgu. Lekki wysiłek fizyczny pomoże Ci zwalczyć ospałość. Ważne, aby ta aktywność nie spowodowała odwrotnego efektu i nie zmęczyła Cię jeszcze bardziej. To może być krótki spacer, bieg w miejscu, wyjście na balkon lub kilka ćwiczeń w domu.
  • Sposób numer 2 –  zimny prysznic, który orzeźwi Cię i pobudzi do działania. Przestaniesz mieć ochotę na na sen i odzyskasz trzeźwość umysłu. Dodatkowym plusem będzie to, że odzyskasz wenę, a być może wpadniesz na pomysł, który do tej pory nie przyszedłby Ci do głowy. Podczas kąpieli możesz wykonać masaż lub peeling ciała poprawiający krążenie i Twoją ogólną formę.

Wykorzystaj moc ziół

Jest kilka lepszych rozwiązań niż kawa, która co prawda pobudzi Cię za sprawą kofeiny ale tylko chwilowo. Po kilkunastu minutach senność wróci ze zdwojoną siłą. Takie właściwości posiada również herbata oraz napoje energetyzujące. Jeżeli wiesz że musisz zarwać noc, aby dokończyć prace odpuść sobie tego rodzaju używki. Sięgnij po witaminy lub składniki odżywcze likwidujące oznaki zmęczenia.

  • Żeń-szeń – bogaty w składniki mineralne takie: potas, żelazo, wapnia czy cynk oraz witaminy z grupy B, które odpowiadają za naszą siłę i wigor.
  • Różeniec górski – niweluje zmęczenie, poprawia pamięć i koncentrację. Idealna broń w walce z sennością. Reguluje poziom substancji chemicznych w mózgu przez co poprawia nasz nastrój.
  • Popularna Yerba mata – bogata w żelazo, magnez i potas. Ważne jest dostarczanie tych składników do naszego organizmu, ponieważ ich niedobór powoduje problemy ze skupieniem, zapamiętywaniem i powoduje osłabienie. Kiedy nie spożywamy ich na codzień gorzej radzimy ze ze stresem, częściej jesteśmy podenerwowani i pogarsza się nasze samopoczucie.
  • Maca – roślina w postaci proszku. Jest cenna ze względu na swoje właściwości zwiększające energię i rozjaśniające umysł. Niweluje stres oraz reguluje pracę gospodarki hormonalnej. 

Pamiętaj, żeby dodawać te składniki do codziennej diety, a nie tylko w sytuacjach awaryjnych. To poprawi jakość twojego życia i sprawi, że będziesz mieć więcej chęci na codzień.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze