Kobieta
Czytany poradnik
Najlepsze gry dla dzieci – pomysłowe porady
0

Najlepsze gry dla dzieci – pomysłowe porady

AUTOR:  Alicja Hudzik20 listopada 2018

Poszukujesz ciekawego pomysłu na rozrywkę dla dziecka? Chcesz poznać najlepsze gry dla dzieci? Zależy Ci, by dziecko nie marnowało czasu, tylko w trakcie grania uczyło się przydatnych umiejętności i kompetencji społecznych? Mamy dla Ciebie kilka porad!

Najlepsze gry dla dzieci – planszówki

Wśród najlepszych gier dla dzieci królują gry na spostrzegawczość oraz gry słowne. Młodszych zachwyci Dobble lub Super Farmer, z kolei starsze dzieci będą się świetnie bawić przy Eurobiznesie i Scrabble. Jeśli chcesz zachęcić dziecko do grania na poważnie w gry planszowe, sprezentuj mu Takenoko, Wsiąść do Pociągu, Talisman: Magia i Miecz lub Carcassonne. To doskonały początek przygody z grami! Właściwy wybór gry (w zależności od wieku) możesz zawsze skonsultować ze sprzedawcą – specjalistą od gier planszowych!

Najlepsze gry dla dzieci – gry video

Gry video kształcą i uczą, a współczesny świat rozrywki elektronicznej ma bardzo dużo do zaoferowania, zarówno młodszym, jak i starszym graczom. Rodzaj gry należy dostosować do wieku dziecka, ponieważ nie wszystkie produkcje są przeznaczone dla najmłodszych. Które gry będą odpowiednie dla dziecka? Młodszych zachwycą platformówki, natomiast starszym można sprezentować inteligentne gry typu action-rpg, rewelacyjne gry fabularne, produkcje sportowe lub gry strategiczne.

Warto postawić na sprawdzone tytuły, kupując gry tworzone lub wydawane przez takie marki jak Bioware, Piranha Bytes, CD Projekt, UBISOFT, Eidos, Bethesda, Black Isle Studios czy EA GAMES, na pewno się nie zawiedziecie, ani Ty, ani Twoja pociecha! Jeśli pragniecie rozrywki na wyższym poziomie, zawsze można zainwestować w kontrolery i czujniki ruchu lub wypróbować nowoczesne okulary do Virtual Reality.

Najlepsze gry dla dzieci – pozostałe

Jeśli nadal brak Ci pomysłu, jak zapewnić dziecku rozrywkę, a nie jesteś przekonany do rozrywki elektronicznej, wypróbujcie metody „oldschoolowe”:

  • Gra w podchody
  • Gra w mafię
  • Twister
  • Kalambury
  • Gry przestrzenne
  • Puzzle przestrzenne
  • Gra w państwa i miasta
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze