DZIAŁY

Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie [Infografika]

Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie [Infografika]

Jesienny czas to pora sprzyjająca różnego rodzaju infekcjom i chorobom. Jakie są najlepsze domowe sposoby na przeziębienie? Zapraszamy do lektury!

Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie

Nie każde przeziębienie to powód, żeby od razu iść do lekarza po receptę na antybiotyki. Niektóre infekcje możesz sprytnie zdusić w zarodku i nie doprowadzić do ich rozprzestrzenienia się w Twoim organizmie. Jak odetkać zatkany nos, obniżyć podwyższoną temperaturę ciała lub załagodzić ból gardła? Poznaj najlepsze domowe sposoby na przeziębienie!

Domowe sposoby na przeziębienie – zasady ogólne

Nie walcz, tylko zapobiegaj – zadbaj o dietę! Domowe sposoby na przeziębienie mają na celu poprawić pracę układu immunologicznego i nie dopuścić do infekcji. Niezbędne do pracy układu immunologicznego składniki znajdziesz w cytrusach, zielonych warzywach, marchewce, pomidorach, owocach morza, pestkach i nasionach

  • Stosuj domowe syropy i pij soki owocowe, by podnieść odporność. Dodawaj do herbaty syrop z malin, czarnego bzu lub pigwy!
  • Dodawaj do posiłków kiszonki – ogórki lub kapustę oraz surówki.
  • Spożywaj regularnie jogurty i inne źródła probiotyków
  • W jesienno-zimowym okresie zażywaj rutinoscorbin, tran oraz w razie potrzeby syropy na kaszel i środki rozgrzewające (maść niedźwiedzia, Olbas).
  • Zadbaj o ruch – spaceruj dużo, by dotlenić organizm i wydalić szkodliwe toksyny z organizmu

Domowe sposoby na  przeziębienie, które działają

Bardzo skuteczne domowe sposoby przeziębienie i jego różne objawy, to:

  1. Pachnąca kąpiel z olejkami eterycznymi
  2. Syrop z cebuli lub z czerwonej kapusty
  3. Inhalacje olejkami eterycznymi oraz ziołowe
  4. Płukanki ziołowe
  5. Chłodne okłady

Niniejszy poradnik pod tytułem "Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie [Infografika]" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie [Infografika]" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.