Czytany poradnik
Najlepsza muzyka do snu
0

Najlepsza muzyka do snu

AUTOR:  Tomasz Gubała29 kwietnia 2018

Jedną z najlepszych metod na kłopoty z zaśnięciem jest odpowiednio dobrana muzyka. Co jeśli jednak kompletnie nie mamy pomysłu na wybór albumu, ponieważ większość rzeczy, których słuchamy jest zbyt energiczna na nocną terapię? Polecamy Wam listę najlepszych wykonawców do snu.

Muzyką wręcz stworzoną do słuchania podczas snu zdecydowanie jest ambient. Nieinwazyjne melodie wypełnione przestrzenią i często zasadniczy brak rytmu czyni ten gatunek najodpowiedniejszym sposobem na zaśnięcie. Absolutnym mistrzem ambientu jest słynny William Basinski, którego eksperymentalne „Disintegration Loops” nie tylko nie raz pomogło mi w nauce, ale również niejednokrotnie pozwoliło mi spokojnie zasnąć.

Jeśli rozmyte pętle Basinskiego nie przypadły Wam do gustu, to może organiczno-roślinny GAS. Pochodzący z Niemiec Wolfgang Voigt na swojej kompilacji „Pop” z 2000 roku, zaproponował siedem, niezatytułowanych utworów przywodzących na myśl wypełniony życiem las.

Być może potrzeba wam większej dawki transującego rytmu – w tym przypadku polecamy sławy muzyki downtempo – Boards Of Canada. Ambientowa odmiana techno z psychodeliczną warstwą sampli z pewnością pozwoli wam odpłynąć w mgnieniu oka.

Podobny efekt co Boards Of Canada, jednak znacznie głębiej osadzony w rytmie, osiąga Bowery Electric – elektroniczny duet, którego „Beat” doskonale balansuje na granicy downtempo, shoegaze’u i post-rocka.

Za dużo elektroniki? The For Carnation to wyśmienity zespół Briana McMahana, niegdyś grającego w punkowym Slint. Jego obecny zespół jednak porusza się w gatunkach takich jak trip-hop czy slowcore, a relaksujący głos założyciela zespołu z pewnością szybko utuli Was do snu.

Jeśli uważacie, że w The For Carnation dzieje się za mało, ale elektronika to nie wasz styl – przedstawiam swój absolutnie ulubiony, nocny album – „Souvlaki” brytyjskiego Slowdive. Wypełnione pogłosem gitary, enigmatyczne wokale, powolne, hipnotyzujące tempo. Klasyka ambientowego odłamu shoegaze’u.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze