Dom
Czytany poradnik
Najlepsza metoda na pluskwy
0

Najlepsza metoda na pluskwy

AUTOR:  Alicja Hudzik20 września 2018

Metody kriogeniczne, spryskiwanie insektycydami, czy metody fizycznego ogrzewania pomieszczeń do wysokich temperatur? Podpowiadamy, jaka jest najlepsza metoda na pluskwy!

Najlepsza metoda na pluskwy – mity, w które każdy wierzy

Pluskwy to bardzo odporne szkodniki krwiopijne, które lubią zasiedlać ludzkie domostwa. Jakie są najbardziej powszechne mity krążące wokół tematu tych insektów?

  • Pluskwy biorą się z brudu
  • Pluskwy roznoszą wirus HIV
  • Pluskwy gryzą wybiórczo, np. osoby z konkretną grupą krwi, lub niepalące
  • Pluskwy nie da się całkowicie zwalczyć, zainfekowane meble należy spalić i zniszczyć

Skąd biorą się pluskwy?

Pluskwy najczęściej wędrują po rurach i ścianach budynku i przechodzą z lokalu do lokalu. Można je przywieźć z podróży samolotem lub pociągiem, z wypadu do kina, teatru, poczekalni w przychodni oraz z hosteli, jeśli były obecne na tapczanach, kanapach i fotelach. Pasożyty te nie lubią światła, lubią miejsca ciche i ciemne i są najbardziej aktywne nocą. Najczęściej zasiedlają sypialnie, ponieważ wtedy mogą się spokojnie posilać w trakcie, gdy my leżymy nieruchomo.

Jaka jest najlepsza metoda na pluskwy?

Najlepsza metoda na pluskwy to kompleksowa dezynsekcja, czyli połączenie kilku różnych metod dezynsekujących. Pluskwy zwalcza się na przykład chemiczną metodą rotacyjną oraz poprzez zamgławianie biobójczą substancją. Prawie 100% skuteczność daje dopiero trzykrotna dezynsekcja. Ponieważ współczesne pluskwy są odporne na insektycydy, dodatkowo zaleca się zabiegi z wykorzystaniem środków kontaktowo-pokarmowych.

Jedną z najnowszych i najbardziej skutecznych metod zwalczania domowych pluskiew jest wymrażanie suchym lodem.

Metoda ta jest w 100% ekologiczna, daje natychmiastowy efekt, nie wymaga od domowników opuszczenia w trybie natychmiastowym całego mieszkania lub domu i jest mniej toksyczna dla zdrowia człowieka.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze