Miernik CPU w Windows

To gadżet informujący o stanie komputera, inaczej mówiąc miernik obciążenia procesora, pamięci RAM, aktywności karty sieciowej oraz miejsca na dysku, który możemy pobrać za darmo ze strony Microsoftu. Po ściągnięciu i zainstalowaniu gadżetu pulpitu o nazwie Miernik CPU ujrzymy na pulpicie dodatkowy miernik.

Widzimy dzięki niemu dokładnie jaki procent procesora w danym momencie jest wykorzystywany. Oczywiście, czym mniej tym lepiej. Wszystko zależy co robimy. RAM informuje nas o ilości całkowitej pamięci RAM w systemie, oraz o ilości wykorzystującej obecnie pamięci przez system. Zakładka dyski informuje nas o wielkościach dysków twardych oraz ilości wykorzystanego miejsca. Zakładka karty sieciowe informuje nas o modelu karty sieciowej, adresie mac oraz adresie IP.

Powyższe informacje możemy odczytać nie instalując dodatkowych gadżetów. Za pomocą menadżera zadań jesteśmy w stanie sprawdzić obciążenie procesora, ilość pamięci RAM czy obciążenie karty sieciowej. Zaletą gadżetu miernik CPU jest uzyskanie wszystkich informacji w jednym miejscu.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.