Czytany poradnik
Metody depilacji na wiosnę
0

Metody depilacji na wiosnę

AUTOR:  Agnieszka Szarak12 kwietnia 2018

Zbliżają się ciepłe dni, a więc z szafy wyciągamy krótkie spodenki, spódniczki oraz lekkie sukienki! Zadbaj o odpowiednią depilację i ciesz się gładką skórą na wiosnę i lato.

Jednorazówki

Czy maszynka jednorazowa to dobry pomysł na depilację? Panie o niskim progu bólu często ją wybierają. Jest to zdecydowanie przyjemniejsza alternatywa od depilatora elektrycznego. Ma jednak swoje minusy, a mianowicie to, że włoski szybko potem odrastają. Wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu, lecz z reguły są to 1-2 dni, a maksymalnie 3 spokoju. W dodatku włoski stają się potem twarde oraz sztywne. Łatwo też uszkodzić sobie naskórek, gdy depilujesz się pod włos, a nie z włosem. Co prawda golenie się pod włos jest dokładniejsze, ale prowadzi do zacinania się.

Kremy do depilacji

Wiele Pań zastanawia się, czy kremy do depilacji faktycznie działają? Działają i są tak samo bezbolesne, jak maszynka jednorazowa. Ich efekt, czyli gładka skóra, utrzymuje się przez 3-5 dni. Zakupiony krem należy nałożyć na owłosione miejsce, po czym odczekaj 5-20 minut, w zależności od preparatu, a na koniec spłukać go ciepłą wodą lub ściągnąć specjalną łopatką. Metoda ta ma jednak dwa minusy. Po pierwsze jest droższa od maszynki jednorazowej. Zabieg będziesz powtarzać co kilka dni w szczycie sezonu, co oznacza, że po nowe opakowanie kremu możesz biegać dość często. Po drugie, istnieje ryzyko, że dopadnie Cię wysypka. Jeżeli po dobie od użycia preparatu Twoja skóra jest w porządku, bez obaw – ta metoda jest dla Ciebie. W innym przypadku należy całkowicie zrezygnować i powrócić do maszynki jednorazowej lub…

Bolesny spokój

Zawsze możesz sięgnąć po depilator elektryczny. Koszt takiego urządzenia jest dość drogi, ale warto w to zainwestować, jeżeli zależy Ci na długotrwałym efekcie. Pozbywając się włosów w ten sposób, zapewnisz sobie spokój na około 3-4 tygodnie. Musisz jednak pamiętać, żeby zastosować depilator na nieco dłuższe włosy, żeby urządzenie mogło je złapać. Nie ukrywajmy, taka depilacja jest najbardziej bolesna ze wszystkich, w końcu wyrywanie sobie włosów nie należy do przyjemnych. Skóra nie będzie też tak idealnie gładka, jak po zastosowaniu jednorazowej maszynki, czy kremu.

Laser dla poirytowanych

Ostateczną metodą zwalczenia dokuczliwego owłosienia jest laser. To najdroższy ze wszystkich sposobów na usunięcie włosów, lecz gwarantuje 100% skuteczności oraz spokój… właściwie do końca życia. Trzeba jednak liczyć się ze sporym wydatkiem i to nie jeden raz, ponieważ laser to z reguły kilka sesji. Ich efekty będą widoczne dopiero po 2-3 wizytach w salonie kosmetycznym, ale na pewno nie po pierwszej. Sam zabieg nie należy również do najprzyjemniejszych, zwłaszcza jeśli decydujesz się na najmocniejsze promieniowanie.

Przeczytaj także nasz poradnik o depilacji bikini:

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze