DZIAŁY

Dobieranie oprawek okularowych dla mężczyzn jest trudniejsze niż w przypadku kobiet, które niemal codziennie mogą dokonywać małych zmian w swoim wyglądzie, czy to za pomocą makijażu, czy fryzury. Mężczyźni, w stosunku do pań, noszą też mniej biżuterii czy innych akcesoriów, skupiając się na innych elementach wyglądu, np. brodzie, wąsach czy zaroście. Okulary dla nich są więc istotnym elementem wizerunku i w zależności od tego, czy chcą przyciągnąć uwagę, czy dać odbiorcy skupić się na innych kwestiach (np. ubiorze czy temacie rozmowy), powinni dobierać oprawki. Jak to poprawnie zrobić?

Okulary jako znak rozpoznawczy

W świecie gwiazd, celebrytów czy polityków figurują osoby, które są rozpoznawalne głównie przez okulary jakie noszą. Niektóre modele okularów tak „przywierają” do danej osoby, że ich oprawki zaczynają być nazywane od jej imienia bądź nazwiska, jak choćby lenonki czy okulary Harrego Pottera. Biorąc np. Steve’a Jobsa, Kubę Wojewódzkiego, Woody’ego Allena czy Jurka Owsiaka od razu na myśl przychodzą ich okulary. Jeśli więc zależy Ci, by okulary były Twoim znakiem rozpoznawczym, możesz zdecydować się na wyraziste, grube i nieco ekstrawaganckie okulary, które przyciągną uwagę do Twojej twarzy. Męskie okulary korekcyjne mogą dodać charakteru, a stereotyp okularnika-inteligenta jest wciąż żywy – warto choćby popatrzeć na polityków czy biznesmenów.

Jak dobrać okulary do twarzy?

Jak już wspomnieliśmy, na męskiej twarzy dużo częściej skupia się cała uwaga, niż w przypadku kobiet, zwłaszcza, jeśli dany mężczyzna nie posiada włosów lub nie może się pochwalić bujną czupryną. W takim wypadku dobierając odpowiednie okulary ma się szansę na wyróżnienie twarzy i poprawę jej harmonii. Dlatego bardzo ważne jest, by oprawki okularowe nie zaburzały proporcji twarzy, ale się z nią komponowały, dlatego nie mogą być ani za duże, ani za małe. Jeśli mężczyzna o drobnej twarzy zdecyduje się na duże, oversize’owe okulary, to prawdopodobnie pod nimi zniknie, natomiast pan o dużej i szerokiej twarzy dobierając drobne oprawki wcale nie będzie sprawiał wrażenia szczuplejszego, a wręcz przeciwnie. W tym wypadku przyda się nieco teorii na temat wybierania okularów do kształtu twarzy, mierzenie różnych modeli i robienie sobie zdjęć, a później spokojne porównanie. Czasem w sklepach internetowych można skorzystać z wirtualnej przymierzalni, np. ta ze sklepu wOkularach.pl automatycznie rozpoznaje kształt twarzy i dokonuje pomiaru rozstawu oczu. Jeśli zaś chodzi o kształt oprawek, tutaj warto dostosować go do indywidualnych potrzeb i zawodu, w którym się pracuje. W niektórych przypadkach nie ma to żadnego znaczenia, ale np. biznesmeni czy politycy często stawiają na okulary prostokątne, które wizerunkowo dodają surowości i profesjonalizmu, a specjaliści od wizerunku dodają, że taki kształt kojarzy się także z wyrazistą osobowością. Natomiast artyści, muzycy, projektanci czy twórcy, często stawiają na okulary bezramkowe lub geometryczne kształty, nierzadko w ekstrawaganckich, przyciągających uwagę modelach.

O czym jeszcze warto pamiętać

Jeśli okulary stanowią główny element kreacji waszego wizerunku, dobrze mieć więcej niż jedną parę. Różnorodność w kolorystyce czy wzorach potrafi dużo namieszać i całkowicie odmienić wizerunek. Warto stawiać na lepsze jakościowo oprawki i zaufać znanym i sprawdzonym markom, takim jak Dior, Ray-Ban®, Emporio Armani czy Tommy Hilfiger, oraz sprawdzić mniejsze, lokalne marki. Pamiętajcie też o właściwej pielęgnacji okularów, które poza użyciem trzeba przechowywać w etui, a nie na nocnej szafce. Kupując nowe oprawki warto też zwrócić uwagę na przydatne powłoki uszlachetniające, np. antyrefleksyjną czy Blue, która pomaga niwelować światło emitowane przez urządzenia elektroniczne.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Męskie okulary korekcyjne. Jakie oprawki wybrać?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Męskie okulary korekcyjne. Jakie oprawki wybrać?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania