Wyposażenie
Czytany poradnik
Meble łazienkowe – jakie wybrać?
0

Meble łazienkowe – jakie wybrać?

AUTOR:  Porady.org5 maja 2020

Meble łazienkowe to zazwyczaj nie meblościanki i duże komplety. Miejsca mamy mało, szczególnie kiedy mieszkamy w bloku. Wyposażenie ograniczamy więc do niezbędnego minimum, żeby nie przytłaczać wnętrza, które i tak nie cieszy się dużym rozmiarem. Szafka pod umywalkę, półki, szafka z lustrem, rzadziej komoda czy szafka – wybieramy tylko podstawowe meble, które pomieszczą nasze kosmetyki, ręczniki czy środki czystości. To zazwyczaj maksimum, jakie w łazience możemy przechowywać.

Szafka pod umywalkę

Meble łazienkowe praktycznie nie istnieją bez tej propozycji. Niezależnie od tego, jaką umywalkę wybierzemy, szafka jest idealna, ponieważ wypełnia mało ustawną lukę w łazience. Możemy wybrać tutaj zarówno małą szafkę, jak i większą komodę, w zależności od metrażowych możliwości.

Półki w łazience

Półki w łazience mogą mieć różne oblicza. Wbudowane w ścianę, na różnego rodzaju regałach, ale i również zamknięte w wąskiej, długiej (zazwyczaj podwieszane) szafce – mamy tutaj spory wybór. W poszukiwaniu odpowiedniej decyzji warto kierować się przede wszystkim lekkością mebli, bo w łazience nie ma miejsca na ciężkie egzemplarze, które przytłoczą to pomieszczenie.

Szafka z lustrem

Łazienka bez lustra nie istnieje. Szafka ukryta za lustrem to popularne rozwiązanie właśnie dlatego, że wykorzystuje do maksimum każdą przestrzeń, jaką posiadamy. Modne okrągłe lustra nie dają nam tej możliwości, ale jeśli nasza łazienka jest bardzo mała, szafka z lustrem to bardzo dobre rozwiązanie.

Jaki styl wybrać?

Obecnie meble łazienkowe wykonywane są z wielu materiałów i w różnych stylach. Drewno, szkło, metal to popularny wybór, a łazienki utrzymywane mogą być zarówno w bieli, jak i naturalnym drewnie, granacie czy nawet różu. Wszystko zależy wyłącznie od naszego gustu. Warto jedynie wiedzieć, że łazienka nie powinna odbiegać wizualnie od pozostałych pomieszczeń w domu – musi z nimi współgrać na poziomie aranżacyjnym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Meble w łazience narażone są na działanie wilgoci, której meble nie lubią. Właśnie dlatego, niezależnie od materiału czy stylu, muszą być odpowiednio zabezpieczone i przygotowane do tych warunków. Zazwyczaj jest to specjalna folia lub lakier poliuretanowy, a okucia i zawiasy muszą być odporne na rdzę.

Meble łazienkowe to zaraz po armaturze, najważniejszy element wyposażenia tego pomieszczenia. Ważne, aby najpierw zakupić armaturę – dzięki temu będziemy mogli ocenić, ile zostaje nam przestrzeni na meble i dokonać koniecznych pomiarów. Mała łazienka to duże wyzwanie w projektowaniu, dlatego, jeśli nie czujemy się na siłach i mamy wątpliwości co do własnego pomysłu, warto zapytać o pomoc architekta wnętrz.

Szeroki wybór mebli łazienkowych znajdziecie w MerkuryMarket.pl.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze