DZIAŁY

Pewnie większość z nas wie, że następcą Outlook Express jest Windows Mail (Poczta Systemy Windows). Program pocztowy Windows Mail nie jest instalowany razem z przeglądarką internetową Internet Explorer. Program instalowany jest domyślnie z systemem Windows Vista.

Poniżej przedstawię różnicę, które zauważyłem między programem Windows Mail a Outlook Expressie:

Konfiguracje (informacje o kontach, ustawienia kont) przechowywane są w plikach XML, dzięki czemu w bardzo prosty sposób możemy przenosić naszą konfigurację na inny komputer (robić kopie podczas reinstalacji systemu). W Outlook Express konfiguracja kont przechowywana była w rejestrze, co utrudniało przenoszenie poczty. Zmieniono sposób przechowywania wiadomości na dysku. Każda wiadomość znajduje się w oddzielnym pliku .eml. W starej wersji Outlook Express wiadomości były trzymane w plikach .dbx. Często uszkodzenie jednej wiadomości powodowało utratę np. skrzynki odbiorczej. Nowa wersja Outlooka Express, Windows Mail gwarantuje nam większe bezpieczeństwo wiadomości.

Domyślnie w kliencie poczty Windows Mail dodany jest filtr spamu oraz wykrywanie fałszywych wiadomości. Jeżeli chcemy przenieść naszą pocztę, bądź zrobić kopie wchodzimy na dysk gdzie znajduje się nasz system. Przechodzimy do C:\Users(Użytkownicy)\Nazwa użytkownika systemu\AppData\Local\Microsoft\Windows Mail i tu znajduje się nasza cała poczta (Jeżeli nie widzimy katalogu musimy włączyć pokazywanie ukrytych plików/katalogów). Kopiujemy zawartość wszystkich katalogów/plików i robimy z tym, co chcemy. Jeżeli robimy reinstalacje systemu kopiujemy wszystko z katalogu np. na drugą partycję i po wgraniu swieżej kopii systemu wystarczy skopiować naszą zawartość z powrotem na dysk w odpowiednie miejsce. Nasza poczta ponownie zacznie działać z całą zawartością.

 C:Users(Użytkownicy)\Nazwa użytkownika systemu\AppData\Local\Microsoft\Windows Mail – ścieżka do plików poczty Windows Mail – Poczta systemu Windows Vista.

Po skopiowaniu plików poszczególne wiadomości możemy otworzyć w starej wersji programu Microsoft Outlook Express klikając dwa razy na wiadomość.

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Lokalizacja plików poczty w Windows" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Lokalizacja plików poczty w Windows" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.