DZIAŁY

Branża poleasingowa w Polsce działa bardzo prężnie, jednak przy znikomej świadomości konsumentów w kwestii zakupu towarów poleasingowych. Jeżeli przymierzasz się do zakupów w sieci podobnych towarów, ten poradnik okaże się dla Ciebie bezcenny. Sprawdź i przekonaj.

Najwierniejszymi klientkami w sieci są kobiety i jest to fakt, jednak w tym poradniku skupimy się bardziej na potrzebach panów, bowiem poleasingowe towary częściej odpowiadają im gustom (jednak nie pominiemy również porad dla kobiet).

Poleasingowe… że co?

Tak mniej więcej będzie wyglądać pierwsza reakcja każdej osoby, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia ze zakupami poleasingowymi. Pozwól więc, że na samym początku wytłumaczę Ci co to tak na prawdę oznacza.

Wyraz poleasingowy jest tak na prawdę zlepkiem dwóch słów: po oraz leasing. Proste prawda? Teraz zapewne już domyślasz się, że towary poleasingowe to produkty, które były wcześniej w leasingu. A to natomiast oznacza, że nie oferowane z takim dopiskiem produkty są, a przynajmniej powinny być użytkowane wcześniej przez duże firmy i korporacje, przez krótki czas oraz z zachowaniem wysokich standardów pracy.

Dzięki temu (z założenia) towary poleasingowe cieszą się lepszym stanem wizualno-technicznym, aniżeli używane ich odpowiedniki oraz atrakcyjniejszą ceną. Brzmi jak bajka? To teraz zejdź na ziemię, bowiem łatwo możesz dać się oszukać.

Poradzę Ci teraz jak tego uniknąć.

Z tym się spotkasz w internecie

Gdy już tylko zagłębisz się w branżę poleasingową w Polce i/lub na świecie, zobaczysz szybko, że na rynku w większości będą to:

  1. Poleasingowe samochody;
  2. Poleasingowy sprzęt komputerowy;
  3. Poleasingowe maszyny;
  4. Poleasingowe nieruchomości.

Zdecydowanie, dwie pierwsze z kategorii stanowić będą większość, bowiem wśród firm jak i osób fizycznych najczęściej wybierane są właśnie poleasingowe auta i komputery. Zdecydowanie męskie branże, jednak również Panie znajdą coś tutaj dla siebie, bowiem co raz częściej na polskich aukcjach i ogłoszeniach możemy natrafić na poleasingowe telefony.

Nie będę jednak robił w tym poradniku nikomu darmowej reklamy, a jedynie doradzę Ci co zrobić, aby nie dać się oszukać. Zaczynamy.

5 przykazań zakupów poleasingowych

Przedstawię Ci teraz 5 przykazań, które musisz pamiętać jak pacierz przy zakupie sprzętu poleasingowego. Jeżeli się do nich zastosujesz – unikniesz rozczarowania.

Nie ufaj sprzedawcy

Nie chodzi o to, żebyś traktował każdego jak oszusta lub złodzieja. Na rynku jest bowiem wielu uczciwych sprzedawców, jednak również wielu, którym zależy jedynie na sprzedaży. Przed zakupem sprawdź dokładnie dane o firmie m.in. w CEIDG oraz na stronie internetowej. Przeszukaj internet w celu poznania opinii innych kupujących,

Nie śpiesz się z decyzją

Komputer, czy samochód to nie lekarstwo i nie potrzebujesz go, aby przeżyć kolejny dzień, dlatego nie śpiesz się z decyzją. Podejmij ją powoli, na chłodno i z głową – pamiętaj, że masz na to czas. Jeżeli sprzedawca Cię pogania z zakupem to coś jest nie tak!

Porównaj ofertę w internecie

Niezależnie od tego, czy kupujesz poleasingowy towar w internecie lub stacjonarnie, skorzystaj z pierwszego źródła, aby zobaczyć ofertę innych sprzedawców w siec. Być może znajdziesz laptop lub maszynę do firmy w lepszym stanie w tej samej cenie? A może uda Ci się zaoszczędzić gotówkę nie tracąc na jakości? Daj sobie wybór.

Skorzystaj ze swojego prawa

Jesteś konsumentem i to Ty tu rządzisz! Kupujesz komputer do domu? Poproś o jego uruchomienie i sprawdź, czy wszystko działa poprawnie. Wybierasz poleasingowe auto? Wsiądź do niego i udaj się razem ze sprzedawcą na krótką przejażdżkę. Dokładnie przetestuj swój sprzęt przed jego zakupem. Nie tylko wygląd się liczy – pamiętaj.

Dociekaj i pytaj o szczegóły

Zapytaj o gwarancję oraz o to, czy sprzedawca wystawia faktury. I nie, nie faktury marża, a fakturę VAT! Jeżeli kupujesz towar jako osoba prywatna spytaj o paragon. Dowiedz się ile czasu masz na zwrot zakupów oraz czy jest możliwość ich dokonania poprzez zaufane platformy jak Allegro. Zadzwoń do firmy i sprawdź, czy odbierają – jeżeli napotkasz się tutaj na opór ze strony sprzedawcy to wiedz, że po zakupach będzie tylko gorzej.

To tyle na dziś. Jeżeli zainteresował Cię temat i chcesz wiedzieć więcej o branży poleasingowej to kliknij proszę w ten wyraz poleasingowe, który przeniesie Cię do strony specjalizującej się w tej tematyce.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Kupujemy towary poleasingowe – porady finansowe" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Kupujemy towary poleasingowe – porady finansowe" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.