Czytany poradnik
Kraków – co warto zobaczyć w stolicy Małopolski?
0

Kraków – co warto zobaczyć w stolicy Małopolski?

AUTOR:  Alicja Hudzik15 grudnia 2018

Kraków do dziś jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych polskich miast. Stolica Małopolski ma wiele atrakcji do zaoferowania, mało które miasto tak tętni kulturą i życiem jak Kraków. Co warto zobaczyć w mieście Królów?

Kraków – co warto zobaczyć w obrębie rynku?

Kraków to miasto, które słynie z pięknego Rynku Głównego i Starówki. W centrum Miasta Królów możesz zwiedzić Sukiennice, Wieżę Ratuszową, Podziemia Rynku, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, kościół świętego Wojciecha i wiele muzeów, takich jak np. Muzeum Farmacji, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dom Jana Matejki lub Muzeum Bursztynu.

Jedną z bardziej reprezentacyjnych ulic miasta jest ulica Floriańska – to deptak pełen markowych sklepów i lokali gastronomicznych, prowadzący od Bramy Floriańskiej do rynku. Ciekawą atrakcją położoną tuż obok Bramy Floriańskiej jest Barbakan, warto się również przejść całymi Plantami oraz pięknymi uliczkami – Grodzką i Kanoniczą.

Kraków – co warto zobaczyć – tego nie możesz przegapić!

Krakowskie atrakcje zlokalizowane poza rynkiem, to przede wszystkim:

  • Wzgórze Wawelskie – piękne wzgórze, Zamek Wawelski, Katedra na Wawelu i pomnik Smoka Wawelskiego to obowiązkowe punkty każdej wycieczki!
  • Bulwary Wiślane – zabytkowe krakowskie bulwary to idealne miejsce na spacer. W sezonie letnim można się wybrać na rejs po Wiśle lub wynająć kajaki.
  • Krakowski Kazimierz – dzielnica Kazimierz to miejsce pełne zabytków – żydowskich cmentarzy i synagog oraz klimatycznych knajpek. Warto odwiedzić także plac z kultowymi zapiekankami, zlokalizowany w samym sercu Kazimierza.

Kraków – co warto zobaczyć – inne atrakcje

Jeśli szukasz ładnych punktów widokowych w Krakowie, warto przejść się na Most Grunwaldzki, skąd rozpościera się piękny widok na Wzgórze Wawelskie. Ciekawe miejsca z pięknym widokiem to także krakowskie kopce – Krakusa, Piłsudskiego, Kościuszki oraz Wandy.

Jeśli chcesz posłuchać o historii miasta i zobaczyć najciekawsze miejsca, warto przyczepić się do którejś z wyjątkowych wycieczek, tzw. free walking tour. To prężnie działająca w Krakowie usługa polegająca na tym, że turystów oprowadza wykwalifikowany przewodnik. Na koniec wycieczki płaci się tyle, ile się uzna za stosowne. Free walking tour to dobra okazja, by poznać najciekawsze zakamarki miasta!

Lubisz zwiedzać polskie miasta? Jesteś ciekaw atrakcji, jakie mają do zaoferowania? Sprawdź nasz poradnik: Wrocław – co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze