Logistyka
Czytany poradnik
Jakie opakowanie do paczkomatu?
0

Jakie opakowanie do paczkomatu?

AUTOR:  Porady.org28 listopada 2020

Forma wysłania paczek, którą oferuje InPost zyskała bardzo dużą popularność. Jest to wygodne, tanie i szybkie rozwiązanie, bo już w całej Polsce możemy korzystać z około 10 000 tysięcy takich miejsc. To idealne rozwiązanie dla każdego sklepu internetowego, ale czy wiesz jakie opakowanie najlepiej wybrać do paczkomatu?

Dozwolone rozmiary paczek, które zmieszczą się do paczkomatu

Paczkomaty umożliwiają wysyłkę 3 różnych paczek, które nie przekroczą podanych gabarytów:

  1. A to 64 x 38 x 8
  2. B to 64 x 38 x 19
  3. C to 64 x 38 x 41

Paczka nie powinna mieć więcej niż 25 kilogramów!

Jakie wybrać opakowanie do paczkomatu?

Po ustaleniu odpowiedniego rozmiaru opakowania, które zmieści się do paczkomatu warto zastanowić się z jak powinna taka paczka wyglądać. Opakowanie zewnętrzne idealnie nadające się do wysyłki to karton. Najlepiej tutaj sięgnąć po te profesjonalne rozwiązania czyli specjalne kartony przeznaczone właśnie do wysyłki oraz transportu. Są one przede wszystkim bardzo trwałe, bezpieczne, lekkie i biodegradowalne.

O czym musisz pamiętać na etapie pakowania paczki do wysłania?

  • Do zabezpieczenia i oklejenia kartonu użyj solidnej taśmy klejącej. Możesz taką kupić, również stricte do wysyłki.
  • Jeśli zawartość paczki ma nierównomierny kształt musisz zabezpieczyć ją przed ewentualnym przesuwaniem się w kartonie podczas transportu. Nada się tutaj folia bąbelkowa, która wypełni wolne przestrzenie albo specjalny granulat.
  • Pamiętaj, żeby zawartość paczki nigdy nie wystawała poza opakowanie.
  • W przypadku, gdy produktem do wysyłki jest arkusz papieru na przykład plakat wykorzystaj najwygodniejsze rozwiązanie czyli tuby kartonowe.
  • Wysyłasz szkło bądź bardzo delikatne towary? Każde takie opakowanie przed wysyłką musisz koniecznie oznaczyć! Oznakowanie to naklejki bądź taśma, która ostrzega kuriera, aby zachował należytą ostrożność przy transporcie.
  • Jedno opakowanie na jeden raz. Otóż raz wykorzystany karton do pakowania nie powinien być używany po raz kolejny nawet jeśli wygląda całkiem przyzwoicie. Dlaczego? Opakowanie ma swoją określoną wytrzymałość, która podczas swojego pierwszego transportu zostaje znacznie zredukowana. Kolejne użycie, więc nie gwarantuje, że towar nie zostanie uszkodzony.

Wysyłka paczkomatem to świetnie rozwiązanie, ponieważ dostawca jest w stanie w tym samym czasie rozwieźć dziesięciokrotnie więcej paczek niż tradycyjny kurier. Co najważniejsze zazwyczaj paczki gotowe do odebrania przez klientów są już na drugi dzień i mogą to zrobić w dowolnym momencie, bo paczkomaty czynne są 24/7 dni.

Przeczytaj także poradnik https://porady.org/4-sposoby-na-niestandardowe-opakowania.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze