DZIAŁY

Gry turowe, sportowe, z trybem kooperacji, a może bijatyki? Poznaj najlepsze gry dla dwóch graczy!

Gry Turowe

Lubicie oldschool i odrobinę taktyki? Szukacie czegoś w opcji dla dwóch graczy? Warto pochylić się nad grami turowymi. Klasyką tego gatunku są „Wormsy”, gra, w której kierujesz poczynaniami walecznych i uzbrojonych po zęby robaków oraz nieśmiertelna seria „Heroes of Might & Magic”, w której eksplorujemy, zbieramy surowce, walczymy turowo i chłoniemy klimat baśniowych stworzeń oraz odwiedzanych krain.

Z bardziej strategicznych tytułów możecie wypróbować „Medieval Total War”, „Disciples” lub „Cywilizację”, a z mniej typowych turówek „Etherlords”. Gra ta wykorzystuje elementy strategii, cRPG oraz… karcianki!

Gry dla dwóch graczy z trybem kooperacji

Wielbicielom oldschoolu z pewnością przypadnie do gustu platformówka „Broforce”, stylizowana na stare produkcje 2D. W grze wcielamy się kolejno w postacie ze znanych kultowych filmów i przechodzimy przez następne poziomy, walcząc z hordami wrogów. Produkcja ta jest kapitalna pod względem grywalności oraz poczucia humoru i zapewni długie godziny dobrej rozrywki dla dwóch lub więcej graczy.

Z gier, które pozwalają graczom na kooperacyjne działania, warto pochylić się również nad bestsellerową serią przygodowych gier akcji LEGO. Ich fabuła nawiązuje do najpopularniejszych filmów (STAR WARS, Batman, Jurassic Park) oraz trendów popkultury, a rozgrywka łączy w sobie elementy zręcznościowe, rozbudowane pomysły fabularne oraz zagadki logiczne.

Warto również poznać platformówkę „TRINE”, która jest połączeniem gry przygodowej z akcją i elementami logicznymi, a jej akcja toczy się w średniowiecznym świecie fantasy.

Nieśmiertelne strzelanki

Tryb multiplayera jest również szeroko stosowany w różnego rodzaju strzelankach. „Borderlands”, „Call of Duty, Battlefield”, czy starsze produkcje jak na przykład „Unreal” z pewnością dostarczą Wam wiele emocji. Można w nie grać również sieciowo i w większą ilość osób. Ze starszych produkcji wypróbuj klasyczną, dwuwymiarową strzelankę, „Metal Slug”. Gra zadebiutowała w 2000 roku, na konsoli Neo Geo i doczekała się kilkunastu edycji na rozmaitych platformach.

Bijatyki na wielkie emocje

Fanom bijatyk polecamy kultowe serie „Soul Calibur”, „Mortal Kombat”, „Tekken” oraz „Dead Or Alive”. Im nowsza edycja, tym bardziej spektakularne potyczki i dopracowana fizyka gry, ale i wymagania sprzętowe. W niektóre z nich można pograć również w formie sieciowych rozgrywek co-op. Z wartych uwagi gier bijatykowych dla dwóch graczy można jeszcze wymienić Injustice, w którym walczymy z postaciami z komiksów DC Comics. Możliwość wcielenia się w Batmana, Supermana, Harley Quinn, Zieloną Latarnię, czy Trujący Bluszcz oraz filmowe przerywniki fabularne naprawdę robią wrażenie!

E-Sport

Symulatory piłki nożnej (FIFA, PES) są ciągle na topie, i są dostępne zarówno na pecety, jak i na konsole. Możecie grać w domu lub wybrać się do jakiejś gamingowej knajpy (np. Cybermachina – bar dla graczy popularny w kilku miastach Polski). Podepnij pady i rozegrajcie mecz życia! Jeśli nie przepadacie za piłką nożną, wypróbujcie NBA, NHL lub boks. Sportowe emocje gwarantowane! Z gier e-sportowych warte uwagi są również gry wyścigowe. Takie produkcje, jak „Race the Sun”, czy „Blur” zachwycają grafiką, modelami pojazdów, adrenaliną w trakcie potyczek oraz prędkością i zostały stworzone przede wszystkim z myślą o dwóch graczach!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jakie gry dla dwóch graczy?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jakie gry dla dwóch graczy?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania