Dom
Czytany poradnik
Jaka kanapa do salonu?
0

Jaka kanapa do salonu?

AUTOR:  Agnieszka Szarak7 lipca 2018

Kanapa do salonu jest jednym z najważniejszych mebli w Twoim mieszkaniu. Prawdopodobnie to na niej będziesz spędzać większość wolnego czasu i stanie się ona centrum Twojego domu. Wybierz tę idealną!

Jaka kanapa do salonu?

Nim zaczniesz chodzić po sklepach i szukać cudownej sofy, zacznij od dokładnego zmierzenia miejsca, w którym mebel ma w przyszłości stać. Nie ma bowiem nic gorszego niż upatrzenie sobie jakiegoś modelu i zapałaniem entuzjazmem do kupna tylko po to, żeby potem dojść do wniosku, że kanapa do salonu i tak nie wejdzie.

Podejdź więc do tematu na spokojnie i chłodno. Po wymierzeniu miejsca wiesz już, na które sofy zwracać uwagę, a które omijać szerokim łukiem. Zwróć też uwagę na wielkość całego salonu. Nawet jeżeli masz miejsce na pokaźnych rozmiarów kanapę, ale pokój sam w sobie nie jest największy, lepiej z niej zrezygnować i wstawić coś mniejszego, aby nie uzyskać efektu graciarni.

Kanapa do salonu a rodzaj obicia

Oczywiście obicie sofy wybierz takie, które Ci się podoba oraz pasuje do kolorystyki pokoju. Warto jednak jeszcze zadbać o to, aby obicie było trwałe. To zapobiegnie szybkiemu przetarciu się materiału i mebel posłuży Ci zwyczajnie dłużej.

Kanapa do salonu może też być wyposażona w zdejmowany pokrowiec, który szczególnie się sprawdzi, jeśli masz w domu rozrabiające pociechy. Wówczas wszelkie plamy nie będą Ci straszne, bo pokrowiec możesz w prosty sposób wyprać, a jeżeli nie pasuje Ci takie rozwiązanie, wybierz specjalną tkaninę z powłoką teflonową. Różni się ona tym od pozostałych materiałów, że nie wchłania tak mocno wody, co jest bardzo praktyczne nie tylko, gdy ma się dzieci.

Z kolei dla miłośników zwierzaków, które nieraz wskakują na sofę, polecamy obicia antarowe. Dzięki nim sierści na Twojej kanapie będzie zdecydowanie mniej.

Funkcja spania, czy nie?

Funkcja spania w Twoim narożniku albo kanapie jest gestią indywidualną. Wszystko zależy bowiem od Twoich nawyków. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że dodatkowe miejsce do spania jest bardzo praktyczne. Zwłaszcza jeśli często podejmujesz gości, którzy zatrzymują się u Ciebie na dłużej. Zastanów się wobec tego nad tym, czy takie rozwiązanie jest Ci potrzebne. Jeżeli uważasz, że funkcja spania się przyda, zwróć uwagę czy kanapa rozkłada się na sprężynach, czy wysuwanym spodzie. Sprężyny z czasem mogą zacząć mocno trzeszczeć nawet przy najmniejszym ruchu. Warto wziąć to pod uwagę.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze