Dom
Czytany poradnik
Jak zwalczać osy?
2

Jak zwalczać osy?

AUTOR:  Agnieszka Szarak3 maja 2018

Osy to bardzo uciążliwie owady, z którymi walka może być niebezpieczna, jeżeli nie wiadomo, jak się do tego zabrać. Zawsze zachowaj najwyższą ostrożność i dowiedz się, jak zwalczyć osy.

Stop dla domowych sposobów

Z osami nie ma żartów, dlatego, jeżeli masz zlokalizowane ich gniazdo na swoim ogródku, działce lub w pobliżu domu — działaj zdecydowanie i drastycznie. Przede wszystkim, nie działaj za dnia. Poczekaj do późnego wieczora lub nocy, żeby owady były uśpione. W ten sposób unikniesz prowokowania ich do ataku oraz ewentualnych użądleń. Przygotuj się też, inwestując w specjalną odzież, zabezpieczającą całe Twoje ciało, włącznie z głową. Bezpieczeństwo w walce z osami jest bowiem najważniejsze.

Gniazd os możesz szukać w ziemi, na drzewach lub dachach domów. Już w maju owady szukają odpowiednich miejsc do założenia nowego domu, dlatego reaguj w porę i pozostań czujny. Dużo prościej będzie Ci zlikwidować gniazdo na pierwszych etapach jego budowy niż walczyć z całą, rozsierdzoną kolonią.

Czym zwalczać osy? Gaśnicą!

O tym, jak zwalczać osy są prowadzone całe fora dyskusyjne. My jednak radzimy Ci postawić na zdecydowane działanie jakim jest kupno specjalnej gaśnicy na osy. To aerozol zawierający silny specyfik unieszkodliwiający osy. Jeżeli gniazdo nie jest wielkie, wystarczy, że spryskasz nim jego otwór przez około 6 sekund. W przypadku większej koloni 12, a nawet 20. Gaśnica na osy pozwala na zachowanie bezpiecznego dystansu między Tobą a owadami. Kiedy jednak rozpylisz już preparat do gniazda, uciekaj i odczekaj w bezpiecznym miejscu 24 godziny. Po upływie tego czasu możesz już spokojnie przystąpić do usuwania gniazda.

Jak zwalczać osy za pomoca pułapek?

Jeżeli gniazdo jest trudno dostępne lub zwyczajnie masz już dość notorycznych wizyt owadów w swoim mieszkaniu, skorzystaj ze specjalnych pułapek na osy. Są to tzw. osołapki, które wabią do siebie jedynie osy i muchy, pozostawiając pożyteczne pszczoły w spokoju. Działanie pułapki polega na umieszczeniu w specjalnym pojemniku wabika na owady. Te, wchodząc do środka, przyklejają się do przynęty lub zwyczajnie nie mogą już z niego wyjść.

Należy jednak pamiętać, żeby taką pułapkę zamontować nieco dalej od gniazda os. Owady szukają bowiem pokarmu do kilkuset metrów od swojej koloni, a nie bezpośrednio przy niej. W ten sposób uzyskasz najlepszy efekt.

A czy Ty masz swój sposób na to jak zwalczać osy? Podziel się nim z nami w komentarzu!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
2Komentarze
  • Altrincham Cleaning
    11 maja 2018 at 16:39

    Specjalny pojemnik, to duża butelka plastikowa, z dziurą z boku i wetkniętym w nią lejkiem zrobionym z góry drugiej butelki. Ów otwór smarujemy czymś słodkim i coś podobnego wlewamy do środka (dżem z wodą, miód).
    Osa wejdzie, ale już nie wyjdzie.