Dom
Czytany poradnik
Jak zrobić półkę na buty – zrób to sam!
0

Jak zrobić półkę na buty – zrób to sam!

AUTOR:  Alicja Hudzik18 maja 2018

Szafka lub półka na buty to jeden z najważniejszych elementów garderoby, nie tylko w przypadku kobiet! Jak zrobić samodzielnie oryginalną półkę na buty? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek!

Z czego można zrobić półkę na buty?

Aby wykonać własnoręcznie półkę na buty, można skorzystać z wielu materiałów, które na co dzień mamy pod ręką, a których nie używamy. Dobrym materiałem budulcowym mogą się okazać skrzynki po winie, drewniane palety budowlane lub rury PCV. Osoby z zacięciem do rzeźbienia w drewnie mogą również wykorzystać płyty wiórowe!

Jakich narzędzi będę potrzebować, by wykonać szafkę na buty?

Aby stworzyć własnoręcznie oryginalną półkę na buty, będziesz potrzebować wkrętów oraz akumulatorowej wkrętarki. W zależności od tego, na jakiej powierzchni będziesz tworzyć, może się przydać również szlifierka, papier ścierny lub wyrzynarka do drewna, oraz dodatkowe elementy, np. drewniane plastry, lub nóżki meblowe, których możesz użyć jako podstawy do szafki.

Jak zrobić szafkę na buty z drewnianych skrzynek?

Drewniane skrzynki przeżywają obecnie swoją drugą młodość, jeśli chodzi o dekorowanie wnętrz. Jedyne, co Cię ogranicza jak je wykorzystać, to Twoja własna wyobraźnia! Skrzynki nie zajmują dużo miejsca i można je łatwo połączyć z innymi elementami drewnianymi, takimi, jak np. Skrzynkę rozmontowujemy z dwóch stron, zostawiając dwa otwarte przestwory, a następnie doszlifowujemy krawędzie. Dwie lub trzy przygotowane w ten sposób skrzynki można ze sobą złączyć za pomocą wkrętów, a następnie pomalować na ulubiony kolor tak, by pasowało do wnętrza, lub lekko pozłocić farbą / preparatem do złoceń. Półkę można zostawić w takiej formie lub spróbować zamontować dodatkowe przydatki takie jak np. krótkie nóżki meblowe.

Jak zrobić szafkę na buty z wykorzystaniem rur PCV?

Szafka na buty wykonana z rur PCV lub innych rur kanałowych pomoże Ci zaoszczędzić dużo miejsca w pokoju, czy przedpokoju. Można ją postawić na podłodze lub zawiesić na ścianie, od Ciebie również zależy, jak bardzo chcesz ją rozbudować i jaki kształt jej nadać. W tak przygotowanej półce każdy but ma osobną przestrzeń, konstrukcja jest lekka i łatwo ją umyć w przypadku zbrudzenia. Jak wykonać taką szafkę? Wystarczy pociąć rurę kanałową na kilka części, wygładzić nierówności i ułożyć kawałki rur w dowolnym kształcie na równej powierzchni. Rury należy owinąć pasem bezpieczeństwa i mocno ścisnąć, a niewykorzystane fragmenty odciąć i gotowe! Co ciekawe, na podobnej zasadzie możesz wykonać samodzielnie organizer na butelki wina, który urozmaici wnętrze Twojej piwnicy lub spiżarni!

Jak wykonać półkę na buty z drewnianych palet?

Meble z palet to modny dodatek do wnętrz nie tylko klubów, czy kawiarni, ale i domowych przestrzeni. Zamiast wyrzucać niepotrzebne palety, możesz z nich wykonać stolik kawowy, stelaż, wieszak na ubrania lub półki! Wystarczy ciekawy pomysł i chwila czasu wolnego, by przygotować samodzielnie ciekawy mebel. Bardziej niż zdolności stolarskich będziesz potrzebować jedynie cierpliwości! Skąd wziąć palety? Najlepiej wybrać się po prostu na dowolny plac budowlany i poprosić o kilka sztuk lub udać się do punktu skupu europalet. Palety drewniane można również nabyć za pośrednictwem sklepów internetowych, cena takiej palety to koszt około 15 zł w zależności od wymiarów. Przed wykonaniem półki należy wyczyścić paletę, wysuszyć ją oraz usunąć drzazgi. Pomocna w tym może okazać się szlifierka lub papier ścierny. Warto je również pomalować, lub chociaż zagruntować lakierem do drewna. Tak przygotowany mebel to nie tylko przedmiot trwały, ale i również niepowtarzalny, stworzony tylko i wyłącznie przez Ciebie!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze