Czytany poradnik
Jak zrobić naleśniki
0

Jak zrobić naleśniki

AUTOR:  Marzena Kuźma4 grudnia 2017

Proste, szybkie, a zarazem smaczne danie. Idealnie nada się na pierwszy posiłek dnia, czyli śniadanie. Ze względu na to, że naleśniki są bardzo sycące, z pewnością zjedzenie porcji takich pyszności z rana zapewni uczucie sytości na długi czas, a przynajmniej do następnego posiłku.

Receptur na ich przyrządzenie jest wiele. Mamy robią je według przepisów swoich mam i tak wszystko przechodzi z pokolenia na pokolenie – nawet przepisy. Popularyzacja Internetu i zakładanie blogów kulinarnych zaowocowało tym, że to właśnie w sieci liczne gospodynie domowe szukają kulinarnych inspiracji jak zrobić pyszne naleśniki.

Jakie składniki?

Oczywiście każdy przepis rządzi się swoimi prawami. Podobnie jest z ciastem naleśnikowym. Każda gospodyni ma swoje tajne składniki, aby zrobić wyśmienite naleśniki. Pierwszą i nadrzędną zasadą każdego przepisu powinna być świeżość. Mleko, jajka – te składniki nie mogą stać w lodówkach kilka miesięcy i czekać na swoją kolej.

Aby zrobić naleśniki potrzebne będą następujące produkty:

  • 2 szklanki mleka ( tutaj pełna dowolność. Może być to mleko krowie lub roślinne, czy inny ulubiony smak),
  • 2 szklanki mąki pszennej,
  • 1 jajko,
  • Szczypta soli,
  • Olej do smażenia,
  • Dla wzbogacenia smaku można dodać także cukier wanilinowy lub dowolny olejek smakowy.

Jak zrobić naleśniki?

Przepis jak zrobić naleśniki jest banalnie prosty. Wszystkie sypkie składniki można ze sobą najpierw zmieszać. Następnie cały proszek połączyć z resztą składników za pomocą miksera. Jeżeli ciasto jest zbyt gęste można dolać mleka. Jeżeli natomiast wydaje się za rzadkie, wtedy dodaje się mąki.

Cała masa może przez kwadrans leżakować. Wszystkie składniki lepiej się ,,przegryzą” ze sobą. Patelnię oczywiście nagrzać i dodać olej. Porcjami wylewać ciasto. Aby nie porwać delikatnego placka, najlepiej do przewracania użyć drewnianej szpatułki. Gotowe naleśniki podawać z nutellą, dżemem, cukrem, lub dowolnymi składnikami. Smacznego!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze