DZIAŁY

Jest to dodatek do wypieków i każdy powinien wiedzieć jak zrobić lukier. Może nam się wydawać, że wykonanie lukru jest niezwykle trudne i mogą go zrobić jedynie doświadczeni piekarze. Jednak prawda jest taka, że lukier można wykonać w kilka minut i każdy zrobi to z łatwością.

Jak zrobić lukier – czego potrzebujesz?

Nie wiesz jak zrobić lukier? Na początek musisz przygotować sobie wszystkie niezbędne składniki. Do przygotowania lukru potrzebować będziesz:

  1. Jedną szklankę cukru pudru,
  2. Cztery łyżeczki wody mineralnej,
  3. Jedno białko,
  4. Sok z cytryny.

Jest to bardzo prosty przepis, więc nie potrzebujesz do niego wiele składników. Większość z tych składników masz na co dzień w swojej kuchni, więc w każdej chwili możesz wykonać lukier na wypieki.

Jak zrobić lukier – sposób przygotowania

Po przygotowaniu wszystkich produktów potrzebnych do tego przepisu, to ponownie pojawia się pytanie, jak zrobić lukier, od czego zacząć? Na początek trzeba ubić białko. Możesz to zrobić ręcznie, ale to zajmie ci o wiele więcej czasu, więc lepiej zrobić to mikserem. Kiedy białko jest już gotowe, to należy dodać do niego cukier puder. Pamiętaj jednak, by cukier puder przesiać, by nie tworzyły się zbyt duże grudki, które ciężej będzie wymieszać. Przesiany cukier puder i ubite białko trzeba dokładnie wymieszać. To również można zrobić mikserem. Składniki trzeba ucierać, a nie ubijać. Do smaku należy wlać do masy sok z cytryny.

Jak zrobić lukier — jak powinien wyglądać lukier

Jeśli już wiesz jak zrobić lukier, to koniecznie sprawdź, jak powinien wyglądać lukier dobrej jakości. Najważniejsze, by lukier miał kolor biały. Nie powinien być on rzadki, ponieważ wtedy nie będzie dobrze się trzymał na wypiekach. Lukier powinien być gęsty niemal jak syrop, czy śmietana. Lukier może być za rzadki, jeśli dodasz za dużo wody, ale to da się jeszcze naprawić. Wystarczy zagęścić go, a by to zrobić, wystarczy dodać odrobinę cukru pudru i całość dokładnie wymieszać.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zrobić lukier do ciasta?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zrobić lukier do ciasta?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.