DZIAŁY

Masa solna to nie tylko świetna zabawa, ale także twórcze narzędzie, które nadaje się również do stworzenia różnych projektów. Od ozdób po ramki do artykułów spożywczych, możesz zrobić prawie wszystko!

Jak zrobić masę solną – prosty przepis

Przedstawiamy niezwykle łatwy przepis na masę solną! Ciekawy produkt, który służy do tworzenia figur, rzeźb i ozdób. Jest to prosty przepis i można go łatwo przygotować w domu, używając 3 podstawowych składników, a następnie umieścić ozdoby w piekarniku, aby wyschły.

Składniki

 • 1 szklanka soli
 • 2 szklanki mąki
 • ¾ szklanka wody

Instrukcja

 1. W dużej misce wymieszaj sól i mąkę.
 2. Stopniowo dodawaj niewielkie ilości wody. Dobrze wymieszaj, aż powstanie ciastowata konsystencja.
 3. Wyłóż ciasto na stolnicę i ugniataj rękami, aż uzyskasz gładką masę.
 4. Stwórz swoje figury za pomocą masy solnej.
 5. Umieść wytworzone produkty w piekarniku w temperaturze 180 °C. Ilość czasu potrzebnego do wypieku zależy od wielkości i grubości rzeźb.
 6. Po wyschnięciu i stwardnieniu, można pomalować figury, zapewniając dzieciom dobrą zabawę.

Porady i pomysły

 • Trzymaj masę solną w szczelnym pojemniku, ponieważ będzie świeża nawet przez kilka dni.
 • Możesz malować swoje figury za pomocą farb akrylowych i łączyć za pomocą lakieru czy kleju.
 • Można również wysuszyć masę solną np. używając do tego pieca.
 • Zaangażuj dzieci w przygotowywanie ciasta, ponieważ w ten sposób zachęcisz je i pokażesz tak wiele możliwości uczenia się, a przy okazji takie zajęcie daje przecież dużo radości!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zrobić masę solną" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zrobić masę solną" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.