Czytany poradnik
Jak zrobić dżem?
0

Jak zrobić dżem?

AUTOR:  Klaudia Ozimek6 września 2018

Coraz większymi krokami zbliża się do nas jesień. Tak więc zaczyna się czas robienia przetworów. Jednym z najbardziej popularnych przetworów jest dżem. Jest on bardzo łatwy w wykonaniu, a jednak wiele osób nadal zastanawia się, jak zrobić dżem. Dziś podpowiemy, jak zrobić pyszny dżem w kilka chwil.

Jak zrobić dżem – czego potrzebujesz

Jeśli nie wiesz jak zrobić dżem, to zacznij od stworzenia listy, czego będziesz potrzebować. A do wykonania dżemu potrzebne ci będą:

  1. Jeden kilogram owoców,
  2. Sok z całej cytryny,
  3. Masło w temperaturze pokojowej,
  4. Jeden kilogram cukru. Możesz wybrać cukier puder lub zwykły biały,
  5. Słoiki nowe lub używane dokładnie wyczyszczone.

Jak zrobić dżem – przygotowanie owoców i słoików

Kiedy, masz już listę, teraz ponownie zastanawiasz się, jak zrobić dżem. Dzień przed robieniem przetworów zajmij się oczyszczaniem owoców. Nie wszystkie owoce potrzebują czyszczenia. Jednak w truskawkach musisz usunąć zielony trzon, a wiśnie musisz wydrylować, by w dżemie nie znalazły się pestki, którymi ktoś mógłby się zadławić podczas jedzenia. Kiedy owoce są gotowe, to zajmij się przygotowaniem słoików. Umyj je dokładnie, by nie były w kurzu i nie został w nich nieprzyjemny zapach, który potem mógłby zmienić smak dżemu.

Jak zrobić dżem – owoce i cukier

Na początek owoce wrzuć do dużej miski i do nich dosyp połowy cukru. Zacznij wszystko ze sobą mieszać, aż uzyskasz jednolitą masę. To pierwszy punkt z zadania jak przygotować dżem. Kiedy owoce z cukrem są już dobrze wymieszane, to przykryj miskę folią spożywczą i wstaw je do lodówki na noc.

Jak zrobić dżem – gotowanie owoców

Następnego dnia do garnka, który stoi na ogniu, wlej wczoraj przygotowane owoce i wsyp do nich resztę cukru oraz sok z cytryny. Mieszaj ze sobą wszystkie składniki, aż cukier się rozpuści, a owoce nie będą już w całości, tylko będą dobrze rozgotowane. Kiedy dżem jest już gotowy, przelej go do wcześniej przygotowanych słoików i gotowe.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze