Hobby
Czytany poradnik
Jak zostać podróżnikiem i zwiedzać świat?
0

Jak zostać podróżnikiem i zwiedzać świat?

AUTOR:  Alicja Hudzik28 listopada 2019

Aby podróżować po świecie, wcale nie trzeba wszystkiego rzucać ani też mieć na koncie zaoszczędzonych ogromnych sum. Jak zostać podróżnikiem? Podpowiadamy trzy rozwiązania, które przybliżą Cię do zrealizowania tego marzenia!

Jak zostać podróżnikiem – zdobądź środki na podróże

Aby podróżować, korzystać z różnych środków transportu, mieć zapewnione zakwaterowanie w obcym miejscu i coś tam jeść, potrzebne są odpowiednie środki finansowe.

Opcje są trzy:

  1. Nauczymy się podróżować tanio – korzystać z couchsurfingu, czasem spać pod namiotem, rezerwować z dużym wyprzedzeniem,
  2. Spędzimy jakiś dłuższy czas pracując jak szaleni i gromadząc środki, które pozwolą nam odbyć wymarzoną podróż,
  3. Zmienimy pracę na bardziej elastyczną, np. zdalną, tak, żeby móc pracować i w międzyczasie organizować także ciekawe wyprawy,

To, którą wybierzemy, zależy od naszych upodobań, ale i też kwalifikacji, branży oraz chęci przekwalifikowania się, jeśli to by było konieczne.

Jak zostać podróżnikiem – jak najwięcej czytaj i rozmawiaj o podróżach

Nic tak nie przybliża do podróżowania, jak dowiadywanie się jak najwięcej o krajach, które zamierzamy w przyszłości odwiedzić. W wielu miastach Polski organizowane są regularne slajdowiska podróżnicze. Można także obczytywać się w książkach, przewodnikach i blogach. Każda w ten sposób zdobyta wiedza przybliża Cię do celu, czyli do Twoich własnych podróży.

Jak zostać podróżnikiem – odważ się ruszyć w nieznane!

Ostatnia wskazówka to chyba jedna z najważniejszych trzech wymienionych. Najwięcej ludzi bowiem hamuje… strach oraz brak chęci, by zrobić coś więcej, by zaplanować jakiś wyjazd. Strach przed porzuceniem ciepłego mieszkanka, niechęć do choćby i chwilowej utraty stabilizacji. Bariery językowe, obawy przed horrendalnymi cenami, niechęć do aktywności i porzucenia na chwilę netflixa i innych rzeczy, które wypełniają czas na co dzień.

Czasem nie podróżujemy, bo partner tego nie lubi lub mamy na głowie rodzinę. Czasem nie podróżujemy, bo nie mamy z kim a nie chcemy tego robić w pojedynkę. Powodów może być dużo, jednak nie można pozwolić na to, by sprawiły one, że koniec końców nie ruszymy tyłka z kanapy i znów będziemy oglądać wymarzone miejsca jedynie w Internecie lub jeżdżąc palcem po globusie.

Żeby zostać podróżnikiem i zwiedzać świat, trzeba tego bardzo chcieć – wtedy argumenty na nie przestają mieć aż takie znaczenie, a my robimy wszystko, by to marzenie zamienić w cel i je zrealizować.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze