Technologie
Czytany poradnik
Jak znaleźć piosenkę bez tytułu?
0

Jak znaleźć piosenkę bez tytułu?

AUTOR:  Agnieszka Szarak22 maja 2018

Słyszałeś piosenkę w radiu, ale nikt nie podał tytułu, a nie kojarzysz nawet wykonawcy? To bardzo frustrujące, zwłaszcza jak kawałek bezustannie nuci się w Twojej głowie. Istnieje jednak kilka sprytnych sposobów na znalezienie piosenki!

Aplikacje

W dobie, gdy do wszystkiego są stworzone aplikacje, nawet takie do poprawnego mycia zębów, znajdzie się też taka, która pomoże znaleźć piosenkę bez tytułu. Istnieją aplikacje na telefon, które jak przyłożysz do radia lub głośnika, kiedy będzie lecieć piosenka, od razu podadzą Ci jej dokładny tytuł wraz z wykonawcą. Ta metoda jest najpewniejsza i skuteczna, ale sprawdzi się tylko wtedy, gdy aktualnie słuchasz danego utworu. Nie masz takiej możliwości? Nic straconego! Po prostu trzeba się nieco wysilić.

Jak znaleźć piosenkę bez tytułu? Ćwicz swoją pamięć

Jeżeli udało Ci się zapamiętać nawet pojedyncze słowa z piosenki, zawsze z pomocą może Ci przyjść wyszukiwarka Google. Wystarczy, że wpiszesz w niej fragment tekstu ulubionego utworu i gotowe! Wyszukiwarka poda Ci najpewniej strony, na których jest zamieszczony cały tekst piosenki (wraz z wykonawcą i tytułem oczywiście) lub od razu pojawi się miniturka video, dostępnego na Youtube. Nie pamiętasz w ogóle tekstu, a więc znów pudło? Niekoniecznie!

Internet na piosenkę bez tytułu

Nie martw się, z pewnością nie jesteś pierwszą osobą, która cierpi na brak tytułu piosenki i obsesyjnie nuci ją sobie pod nosem. Właśnie dla takich osób powstały specjalne strony internetowe, na których można sprawdzić, co leciało w radiu. Jedyne co musisz znać to nazwa stacji, na jakiej słuchałeś piosenki. Bardzo pomocna, jak niezbędna, będzie również orientacyjna godzina, o której leciała piosenka. Bez niej pewnie też sobie poradzisz, ale zajmie Ci to zdecydowanie więcej czasu niż normalnie.

Gdy piosenka jest z filmu, reklamy lub gry…

Wpadło Ci coś w ucho podczas oglądania serialu? A może nieustannie nucisz skoczną melodię z reklamy maszynek do golenia? Lepiej być nie może! Znajdowanie takich piosenek, nie znając ani autora, ani tytułu piosenki jest naprawdę proste. Trzeba jedynie wiedzieć, od czego zacząć.

Jeżeli na Twoim celowniku jest serial, gra albo film, najlepiej wpisać jej tytuł na Youtube, w przypadku serialu również sezon, i dopisać do całości słowo soundtrack. Wyników powinno być sporo, bo z pewnością wyskoczy Ci cała ścieżka dźwiękowa, ale warto trochę poklikać, żeby znaleźć ten upragniony. Inny sposób w tym samym przypadku to korzystanie ze specjalnych stron internetowych, specjalizującej się w muzyce filmowej.

A co w sytuacji, gdy szukasz czegoś z reklamy bądź krótkiej zajawki? Pozostaje Ci polegać na internautach. Wykorzystaj w tym celu przeglądarkę Google i wpisz to, co pamiętasz np. piosenka z reklamy soku, w której siedzi cała rodzina i grają w chińczyka. Wtedy czeka Cię najpewniej wycieczka po forach dyskusyjnych, gdzie użytkownicy łączą swoje siły i rzucają tytułami, ale może się udać!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze