DZIAŁY

Jesteś w związku z chłopakiem, który się Tobą nie interesuje bądź nie okazuje Tobie zainteresowania. Zatem jak zerwać z chłopakiem, mimo, że chcesz być jego przyjacielem, to nie chcesz go zranić.

Jak zerwać z chłopakiem

Zerwanie z drugą osobą nigdy nie należało do prostych rzeczy. Łatwiej przychodzi zrywanie mężczyznom niż kobietom. Kobiety bardziej przeżywają niż panowie. Jednakże, jeżeli jesteś w związku, w którym uczucie się skończyło, ale pomimo tego wciąż go kochasz, to jak zerwać z chłopakiem, aby dla obu stron rozstanie nie wyrządziło krzywdy. Wciąż możecie być świetnymi przyjaciółmi.

Zrozum najpierw samą siebie 

Zanim zerwiesz z chłopakiem, najpierw zastanów się nad samą sobą. Czy poradzisz sobie z rozstaniem i mocno będziesz trzymać się swojej decyzji? A może jednak spróbuj sobie odpowiedzieć, m.in. na pytania, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie związane z drugą szansą. Jeżeli chłopak poprosi Cię o drugą szansę, to na ile będzie to prawdopodobne, że mu ją dasz? Bardzo ważne jest w trakcie waszej rozmowy, czy Twoje serce zmięknie i będziesz zastanawiać się, czy rozstanie to dobre rozwiązanie. A może po prostu jesteś zła na faceta za poprzedni jego wybryk bądź chcesz tylko zrobić sobie przerwę.

Jeżeli na większość pytań znasz odpowiedź i jesteś ich pewna, to znaczy, że jesteś gotowa zakończyć związek, a on nie ma żadnych szans na powrót.

Nie unikaj kontaktu z chłopakiem przed zerwaniem

Jeżeli chcesz zerwać z chłopakiem, to nie powinnaś za wszelką cenę unikać z nim kontaktu. Niech wie, dlaczego chcesz z nim zerwać i powinnaś wyjaśnić mu powody swojej decyzji. Mimo, że chcesz zakończyć związek, chłopak zasługuje na to, by dowiedzieć się, dlaczego Twoje uczucie do niego się zmieniło. Wyjaśnij mu po prostu, że jesteś nieszczęśliwa, nie unikaj jego telefonów czy wiadomości od niego. Jak to wszystko sobie wyjaśnicie, to na pewno później sobie poradzisz ze wszystkim po zerwaniu. 

W trakcie rozmowy pamiętaj o powodach zerwania 

Unikanie kontaktu z chłopakiem przed zerwaniem wiąże się z brakiem możliwości wyjaśnienia mu powodów zerwania. Dlatego też podczas ostatniego spotkania ze swoich chłopakiem, pamiętaj o wyjaśnieniu mu powodów zerwania. Wtedy oboje unikniecie niechcianych zmian i pozostaniecie przyjaciółmi w dobrych stosunkach. Po prostu nie bój się mówić mu o zmianach, jeśli to miałoby być dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Zamknięcie się w sobie spowoduje późniejsze problemy w Twoim nowym związku. Pamiętaj, że musisz być pewna swojej decyzji. Przed ostatnim spotkaniem, najlepiej będzie jak spiszesz sobie na kartce plusy i minusy zerwania, a potem opowiesz o nich swojemu chłopakowi.

Porozmawiaj z nim po raz ostatni 

Jeżeli jesteś pewna tego, że chcesz zerwać ze swoim chłopakiem, to powinnaś do niego zadzwonić i powiedzieć mu, iż chcesz się z nim spotkać i porozmawiać. Najlepiej spotkaj się z nim w takim miejscu, niż te gdzie spotkaliście się pierwszy raz, unikniesz wspomnień. W trakcie rozmowy bądź szczera i wspomnij, iż ta rozmowa dotyczy waszego związku. Porozmawiaj z nim w cztery oczy. Powiedz, co tak naprawdę myślisz, unikniecie rozczarowania. Rozmowa przez telefon jest pewnego rodzaju tchórzostwem i brakiem odwagi na rozmowę twarzą w twarz. 

Nie oskarżaj bez wyjaśnień

Podczas ostatniej waszej rozmowy bez podania przyczyny nie oskarżaj. Wtedy rozstalibyście się w nienawiści i we wspólnych oskarżeniach. Najlepiej niech każda ze stron powie, co myśli i wtedy podejmiecie właściwą decyzję, czyli rozstaniecie się w zgodzie i przyjaźni.

Wyjaśnij po raz ostatni

Pewność swoich decyzji to podstawa. Jeżeli jesteś pewna, iż ostatnia rozmowa jest tą ostatnią, to wyjaśnij chłopakowi wszystkie powody rozstania dokładnie. Dla niego może to być bolesne, ale ty wtedy będziesz się czuła naprawdę dobrze, bo w końcu zdecydowałaś się powiedzieć, co tak naprawdę czujesz. Jeżeli wciąż go kochasz, ale mimo to chcesz z nim zerwać, to rozstanie musi być delikatne, aby jak najmniej było to dla niego bolesne. 

Zakończenie związku

Po wyjaśnieniu sobie wszystkiego i zdecydowaliście się na rozstanie, to ważne jest, aby nie żywić do siebie urazy. Po tym wszystkim na pewno pojawią się sprzeczne myśli, większe emocje, ale się tym nie przejmuj. Pamiętaj, że bycie przyjacielem dla kogoś, z kim właśnie się rozstałaś może być bardziej bolesne. Dlatego też dla was obojga będzie lepiej jak urwiecie kontakt na dłuższy czas aż zaleczycie złamane serca i podleczycie rany. 

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie jest zawsze najtrudniejsze. To tak jak ostatnie pożegnanie na pogrzebie, gdy tracimy bliską dla siebie osobę. Jednakże ostatnie pożegnanie z partnerem sprawi, że poczujesz spokój i pogodzisz się z faktem rozstania. Jeżeli się z nim nie pożegnasz na spokojnie, to trauma nieudanego związku pozostanie w Twojej pamięci. Po ostatnim spotkaniu, odejdź z uśmiechem. Być może nie byliście odpowiednio dobrani, ale osobno może być jeszcze lepiej.

Jak zerwać z chłopakiem? – w skrócie

  1. Nie wypominaj chłopakowi złych wydarzeń z jego winy.
  2. Nie porównuj poprzedniego partnera z obecnym.
  3. Nie posługuj się szkodliwymi dla was obojga stwierdzeniami.
  4. Nie angażuj w rozstanie osób trzecich.
  5. Nie mścij się na partnerze.
  6. Nie poruszaj tematu zerwania na ostatnich wspólnych wakacjach.
  7. Nie zrywaj z nim w miejscu publicznym, tylko w odpowiednim miejscu, które wybierzesz.
  8. Powiedz mu wprost, bądź szczera.
  9. Do zerwania nie używaj telefonu i SMS-ów.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zerwać z chłopakiem" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zerwać z chłopakiem" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.