Motoryzacja
Czytany poradnik
Jak zdjąć tablicę rejestracyjną?
0

Jak zdjąć tablicę rejestracyjną?

AUTOR:  Alicja Hudzik13 stycznia 2020

Wymiana tablic rejestracyjnych jest konieczna w sytuacji, gdy kupiliśmy używany samochód i chcemy przerejestrować auto na nowego właściciela. Jak zdjąć tablicę rejestracyjną? Sprawdźcie nasz poradnik!

Jak zdjąć tablicę rejestracyjną? W jakich sytuacjach można to zrobić?

W sytuacji, gdy kupujemy używany samochód, po sfinalizowaniu transakcji należy go przerejestrować na nowego właściciela. Na załatwienie wszystkich procedur związanych ze zmianą właściciela auta mamy maksymalnie 30 dni. Całkowity koszt przerejestrowania auta może wynieść około 200,00 złotych, chyba że zdecydujemy się na droższe tablice.

Do wniosku o rejestrację należy załączyć szereg dokumentów, a także stare tablice rejestracyjne pojazdu. Całość składa się w Wydziale Komunikacji zgodnym z miejscem zamieszkania. Koszt wydania nowych tablic rejestracyjnych wynosi od 80,00 zł do nawet 1000,00 zł, w zależności od ich rodzaju. Jak zdjąć tablicę rejestracyjną?

Jak zdjąć tablicę rejestracyjną – poradnik

Aby zdjąć tablicę rejestracyjną, należy najpierw zdjąć listwę dealera. By podważyć ramkę, należy znaleźć w niej szczelinę i podważyć ją najpierw od środka, a później na boki. Po podważeniu można zdjąć zatrzaski ramki z jednej i z drugiej strony i ściągnąć paski. W trakcie zdejmowania ramki należy uważać, by jej nie połamać, warto to robić z wyczuciem!

Następnie należy przystąpić do podważenia zatrzasków tablicy rejestracyjnej. Po odpięciu zatrzasków trzeba podważyć zaczepy tablicy w jednym miejscu, a następnie je wyciągnąć lub wysunąć. Dzięki temu możemy zdjąć tablicę. Operację zdjęcia tablicy można przeprowadzić przy użyciu zwykłego płaskiego śrubokręta.

Pamiętaj: według polskich przepisów każdy samochód powinien być wyposażony w dwie tablice rejestracyjne. Brak tablicy może poskutkować mandatem w wysokości nawet kilka tysięcy złotych! W sytuacji, gdy skradziono Ci tablice, lub zostały one zgubione, należy je ponownie wyrobić.

Wyrobienie nowych tablic trwa kilka dni, jeśli nie możemy jej zlecić osobiście, można skorzystać z pomocy osoby upoważnionej. Długotrwałe jeżdżenie bez tablic rejestracyjnych może poskutkować odebraniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Sprawdź także poradnik jak nakleić naklejkę rejestracyjną.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze