DZIAŁY

Zastanawiasz się w jaki sposób nakleić na szybę w samochodzie naklejkę rejestracyjną? Przygotowaliśmy dla Ciebie  gotowy poradnik, który pomoże Ci zrobić to krok po kroku.

Jak przykleić naklejkę rejestracyjną

Odbierasz swoje nowe, upragnione auto. Trzymasz w ręce kluczyki i od samej jazdy dzieli Cię tylko założenie tablic rejestracyjnych. Nie tak prędko. Nie zapomnij o naklejeniu naklejki rejestracyjnej na przednią szybę swojego samochodu. Jazda bez niej grozi mandatem, dlatego zrób to jak najszybciej. Mało jednak osób wie jak nakleić naklejkę rejestracyjną tak, aby nie odpadła ona po krótkim czasie. Zamiast dodatkowego problemu będziemy mogli cieszyć się nowym samochodem.

Naklejka rejestracyjna

Naklejka rejestracyjna to nic innego jak numer rejestracji naszego samochodu w formie naklejki z dodatkowym hologramem potwierdzającym autentyczność wydania. Naklejka taka zostaje wydana wraz z tablicami rejestracyjnymi pojazdu oraz tymczasowym dowodem rejestracyjnym. Jako właściciel lub użytkownik pojazdu mamy obowiązek nakleić ją na przednią szybę samochodu, w prawej jej części. Możemy zrobić to na wiele sposób, jednak w naszym poradniku pokażemy jak nakleić naklejkę rejestracyjną szybko i skutecznie.

Gdzie nakleić naklejkę rejestracyjną

Najlepiej zrobić to w prawym, dolnym rogu szyby samochodowej. Jest to powszechnie wykorzystywane do tego celu miejsce i co najważniejsze – tak przyklejona naklejka rejestracyjna nie będzie w żaden sposób ograniczała Twoją widoczność na drodze jako kierowcy.

Postępuj teraz zgodnie z naszą instrukcją.

Jak nakleić naklejkę rejestracyjną

Wystarczy wykonać kilka podstawowych kroków:

  1. Na początek czyścimy szybę w miejscu, w którym znajdzie się naklejka, najlepiej wykonać to dla większej powierzchni;
  2. Koniecznie musimy odtłuścić szybę, aby klej mocno i dobrze trzymał się szyby, w tym celu możemy wykorzystać np. domowy płyn do szyb lub czysty alkohol;
  3. Gdy już oczyścimy dokładnie przednią szybę pojazdu osuszamy powierzchnię suchą szmatą lub ręcznikami papierowymi;
  4. Bierzemy do rąk naklejkę rejestracyjną i odklejamy przednią folię chroniącą klej (przednia to ta gdzie widać numer rejestracji);
  5. Powoli i dokładnie przykładamy do szyby naklejkę rejestracyjną w miejscu, w którym chcemy, aby pozostała po zdjęciu folii ochronnej;
  6. Dociskamy mocno naklejkę rejestracyjną w każdym jej punkcie i pozostawiamy na 2 minuty;
  7. Na koniec odklejamy jej tylnią folię ochronną (to ta, która jest widoczna z naszej strony);
  8. Uwaga! W trakcie odklejania folii ochronnej naklejka może nieznacznie odkleić się od szyby, jednak wystarczy, że znowu ją dociśniemy palcami i gotowe!

Naklejka rejestracyjna – jak nakleić

Jak widać porada jak nakleić naklejkę rejestracyjną jest stosunkowo łatwa i nie powinno nikomu sprawić problemów wykonanie tej czynności. Jeżeli postąpimy powoli i zgodnie z instrukcją to na pewno to nam się uda. Pomogliśmy? Zostaw łapkę w górę i komentarz dla innych!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak nakleić naklejkę rejestracyjną" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak nakleić naklejkę rejestracyjną" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.