Jak nakleić naklejkę rejestracyjną

Zastanawiasz się w jaki sposób nakleić na szybę w samochodzie naklejkę rejestracyjną? Przygotowaliśmy dla Ciebie  gotowy poradnik, który pomoże Ci zrobić to krok po kroku.

Odbierasz swoje nowe, upragnione auto. Trzymasz w ręce kluczyki i od samej jazdy dzieli Cię tylko założenie tablic rejestracyjnych. Nie tak prędko. Nie zapomnij o naklejeniu naklejki rejestracyjnej na przednią szybę swojego samochodu. Jazda bez niej grozi mandatem, dlatego zrób to jak najszybciej. Mało jednak osób wie jak nakleić naklejkę rejestracyjną tak, aby nie odpadła ona po krótkim czasie. Zamiast dodatkowego problemu będziemy mogli cieszyć się nowym samochodem.

Naklejka rejestracyjna

To nic innego jak numer rejestracji naszego samochodu w formie naklejki z dodatkowym hologramem potwierdzającym autentyczność wydania. Naklejka taka zostaje wydana wraz z tablicami rejestracyjnymi pojazdu oraz tymczasowym dowodem rejestracyjnym. Jako właściciel lub użytkownik pojazdu mamy obowiązek nakleić ją na przednią szybę samochodu, w prawej jej części. Możemy zrobić to na wiele sposób, jednak w naszym poradniku pokażemy jak nakleić naklejkę rejestracyjną szybko i skutecznie.

Jak nakleić naklejkę rejestracyjną

Wystarczy wykonać kilka podstawowych kroków:

  1. Na początek czyścimy szybę w miejscu, w którym znajdzie się naklejka, najlepiej wykonać to dla większej powierzchni;
  2. Koniecznie musimy odtłuścić szybę, aby klej mocno i dobrze trzymał się szyby, w tym celu możemy wykorzystać np. domowy płyn do szyb lub czysty alkohol;
  3. Gdy już oczyścimy dokładnie przednią szybę pojazdu osuszamy powierzchnię suchą szmatą lub ręcznikami papierowymi;
  4. Bierzemy do rąk naklejkę rejestracyjną i odklejamy przednią folię chroniącą klej (przednia to ta gdzie widać numer rejestracji);
  5. Powoli i dokładnie przykładamy do szyby naklejkę rejestracyjną w miejscu, w którym chcemy, aby pozostała po zdjęciu folii ochronnej;
  6. Dociskamy mocno naklejkę rejestracyjną w każdym jej punkcie i pozostawiamy na 2 minuty;
  7. Na koniec odklejamy jej tylnią folię ochronną (to ta, która jest widoczna z naszej strony);
  8. Uwaga! W trakcie odklejania folii ochronnej naklejka może nieznacznie odkleić się od szyby, jednak wystarczy, że znowu ją dociśniemy palcami i gotowe!

Jak widać porada jak nakleić naklejkę rejestracyjną jest stosunkowo łatwa i nie powinno nikomu sprawić problemów wykonanie tej czynności. Jeżeli postąpimy powoli i zgodnie z instrukcją to na pewno to nam się uda. Pomogliśmy? Zostaw łapkę w górę i komentarz dla innych!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here