DZIAŁY

Dzień testu zbliża się dużymi krokami. Najpewniej odczuwasz stres i niepokój. Nie martw się – jest to zupełnie naturalne uczucie. Niewielki odsetek osób nie miewa tremy w takich sytuacjach.

Przed egzaminem

Jeśli wątpisz w swoje kompetencje albo nie przećwiczyłeś dostatecznie niektórych manewrów warto przed ostatecznym terminem wykupić kilka dodatkowych jazd u instruktora. Wzmocnisz pewność siebie i skupisz całą uwagę na jeździe, nie na niedociągnięciach które mogą zrujnować efekt końcowy.

W dzień egzaminu wstań wyspany. Nie zapomnij o śniadaniu bogatym w witaminy. Najważniejsze co musisz zrobić to – opanować swój stres, gdy czujesz, że naprawdę sprawia Ci kłopot zaparz melisę i spróbuj się wyciszyć.

Podczas egzaminu

  • Gdy będziesz czekać na swoją kolej, zauważysz innych zdających, którzy nie mieli tyle szczęścia i wrócili z placu po krótkim czasie. Nie wpadaj w panikę. Czekaj cierpliwie na swoją chwile. Zrelaksuj się.
  • Myśl cały czas pozytywnie, przekonuj się wewnętrznie, że jesteś gotowy, że zdasz, przecież manewry na jazdach wychodziły Ci perfekcyjnie. Dlaczego to takie ważne? Z prostego powodu. Kiedy ktoś prosi Cię, żebyś nie myślał o kotach – o czym pomyślisz? No właśnie. Negatywne myśli sprawiają, że Twoja podświadomość zaczyna wysyłać niekorzystne sygnały do mózgu. Wpływa to na Twoje nastawienie i automatycznie zachowujesz się jakbyś już oblał.
  • Nie bagatelizuj podstaw – powtórz wszystkie informacje na temat znaków, wyposażenia maski, wymiany oleju. Często kursanci nie przykładają uwagi do najprostszych rzeczy i popełniają banalne błędy.
  • Kiedy wsiądziesz do samochodu wykonuj spokojne i przemyślane ruchy, aby o niczym nie zapomnieć. Dostosuj fotel do swoich potrzeb, sprawdź czy napewno wykonałeś potrzebne czynności zanim ruszysz do przodu.
  • Nie traktuj egzaminatora jak wroga, ale nie licz, że nawiążesz z nim bliższą relacje. Jazda będzie przebiegać w ciszy, umożliwi to pełne skupienie na teście. Kiedy popełnisz błąd zostaniesz o tym poinformowany, bądź czujny ponieważ możesz zostać wystawiony na ponowną próbę tego zadania.
  • Pamiętaj o ekologicznej jeździe, zbyt wolne tempo zostanie uznane za nieprawidłowe, a nawet zagrażające bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.
  • Zwróć uwagę na znaki, czasem mogą być zasłonięte przez drzewa lub ustawione w trudnym do wychwycenia miejscu.
  • Zawsze zachowuj ostrożność przy omijaniu i najważniejsze – przy przejściach dla pieszych. Jeśli na drogę wybiegnie osoba, a Ty jej nie zauważysz, egzaminator będzie zmuszony zahamować.
  • Zaliczyłeś wszystkie wymagania i wracasz do WORD-u? Póki nie wysiadłeś z auta nie zdałes egzaminu, uważaj więc żeby nie popełnić błędu w drodze powrotnej.

Podsumowując: Spokój i skupienie jest Twoim Kluczem do sukcesu. Powtórz wszystkie niezbędne informacje, jeśli potrzebujesz obejrzyj dodatkowe materiały szkoleniowe pokazujące najważniejsze manewry. Powodzenia

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zdać egzamin na prawo jazdy?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zdać egzamin na prawo jazdy?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.