Jak zbudować dobre relacje z teściami
Rodzice Twojego partnera lub partnerki, chcąc nie chcąc, stają się częścią swojego życia. Co zrobić, by zbudować zdrowe i dobre relacje z teściami?
Pokaż, że naprawdę kochasz swojego partnera
Odpuść sobie narzekanie na bałaganiarstwo ich syna lub lenistwa córki. Zamiast tego, pokaż swoim teściom, że naprawdę kochasz swojego partnera. Udowodnij im, że dobrze o niego dbasz i jest dla Ciebie ważny. Innymi słowy – pokaż, że jesteście razem szczęśliwi.
Nie daj się sprowokować
Nie ważne, czy krytykują obiad czy ciasto, które zrobiłaś, bałagan w waszym salonie, Twoją nową fryzurę czy pracę – nie daj wyprowadzić się z równowagi. Oczywiście nie możesz też akceptować wszystkich negatywnych opinii na swój temat, ale ewentualne kontrargumenty wypowiadaj z klasą i szacunkiem. A jeżeli widzisz, że teściowie celowo próbują Cię zdenerwować, tym bardziej trzymaj nerwy na wodzy i pokaż, że nie dasz wyprowadzić się z równowagi.
Nie ograniczaj partnerowi kontaktów z rodzicami
Nie unikaj rodzinnych spotkań i nie izoluj partnera od rodziców. Nawet jeżeli Ty sama nie masz ochoty na kawę z teściową lub teściem, pozwól swojemu mężowi lub żonie na wizytę u rodziców. Staraj się jednak spotykać z nimi jak najczęściej i pokaż, że lubisz ich towarzystwo. To z pewnością poprawi Twoje relacje z teściami.
Pokaż, że liczysz się z ich zdaniem
Jeżeli pokażesz rodzicom swojego partnera, że ich doceniasz i liczysz się z ich zdaniem, zapewnisz sobie bardzo dobre relacje z teściami. Pytaj ich o rady dotyczące prowadzenia domu lub wychowywania dzieci. Nikt nie mówi, że musisz się do nich stosować, ale na pewno zyskasz w ich oczach. A może akurat ich rada okaże się pomocna.
Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zbudować dobre relacje z teściami" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zbudować dobre relacje z teściami" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.