Relacje
Czytany poradnik
Jak zbudować dobre relacje z teściami
0

Jak zbudować dobre relacje z teściami

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk23 lipca 2019

Rodzice Twojego partnera lub partnerki, chcąc nie chcąc, stają się częścią swojego życia. Co zrobić, by zbudować zdrowe i dobre relacje z teściami?

Pokaż, że naprawdę kochasz swojego partnera

Odpuść sobie narzekanie na bałaganiarstwo ich syna lub lenistwa córki. Zamiast tego, pokaż swoim teściom, że naprawdę kochasz swojego partnera. Udowodnij im, że dobrze o niego dbasz i jest dla Ciebie ważny. Innymi słowy – pokaż, że jesteście razem szczęśliwi.

Nie daj się sprowokować

Nie ważne, czy krytykują obiad czy ciasto, które zrobiłaś, bałagan w waszym salonie, Twoją nową fryzurę czy pracę – nie daj wyprowadzić się z równowagi. Oczywiście nie możesz też akceptować wszystkich negatywnych opinii na swój temat, ale ewentualne kontrargumenty wypowiadaj z klasą i szacunkiem. A jeżeli widzisz, że teściowie celowo próbują Cię zdenerwować, tym bardziej trzymaj nerwy na wodzy i pokaż, że nie dasz wyprowadzić się z równowagi.

Nie ograniczaj partnerowi kontaktów z rodzicami

Nie unikaj rodzinnych spotkań i nie izoluj partnera od rodziców. Nawet jeżeli Ty sama nie masz ochoty na kawę z teściową lub teściem, pozwól swojemu mężowi lub żonie na wizytę u rodziców. Staraj się jednak spotykać z nimi jak najczęściej i pokaż, że lubisz ich towarzystwo. To z pewnością poprawi Twoje relacje z teściami.

Pokaż, że liczysz się z ich zdaniem

Jeżeli pokażesz rodzicom swojego partnera, że ich doceniasz i liczysz się z ich zdaniem, zapewnisz sobie bardzo dobre relacje z teściami. Pytaj ich o rady dotyczące prowadzenia domu lub wychowywania dzieci. Nikt nie mówi, że musisz się do nich stosować, ale na pewno zyskasz w ich oczach. A może akurat ich rada okaże się pomocna.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
Komentarze