DZIAŁY

Czasem musimy zostawić włączony komputer na jakiś czas, żeby dokończyć pobieranie pliku. Niestety, przy dużej ilości danych urządzenie musi zostać uruchomione nawet przez całą noc. Jak sprawić, żeby komputer się sam wyłączył po określonym czasie? Podpowiadamy to poniżej.

Automatyczne wyłączenie komputera – kiedy się przydaje?

Wcześniejsze zaplanowanie wyłączenia urządzenia to bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej możesz z wyprzedzeniem zaplanować jak długo urządzenie ma zostać uruchomione. Dzięki temu nie musisz czekać i sprawdzać, czy komputer zakończył daną czynność, żeby móc go wyłączyć. Jeśli często pobierasz duże pliki, jak np. filmy czy gry to doskonale wiesz, że przy słabszym łączu może to zająć nawet kilka godzin. Wygodną opcją jest pozostawienie uruchomionego urządzenia na noc. Jednak to rozwiązanie ma jeden mankament. Urządzenie pozostaje aktywne, a co za tym idzie, będzie pobierać prąd. Dlatego warto jest skorzystać z automatycznego wyłączenia komputera. Można to przeprowadzić na każdym urządzeniu, niezależnie czy jest nowe czy stare. Jeśli chcesz wymienić sprzęt, a nie masz wystarczających środków to skorzystaj ze sprawdzonego rozwiązania jakim jest szybki kredyt.

Automatyczne wyłączenia komputera – jak je przeprowadzić?

Przeprowadzenie tej operacji nie wymaga osobnego programu. Wszystko możesz przeprowadzić z poziomu systemu Windows. Cała operacja jest bardzo łatwa i szybka do wykonania. Podpowiadamy jak ją wykonać krok po kroku:

 1. Kliknij w pole wyszukiwania lub na przycisk Start i wpisz polecenie
 2. cmd
 3. i naciśnij
 4. enter
 5. .
 6. Uruchomi się wiersz polecenia. Wpisz polecenie
 7. shutdown -s -t 3600
 8. , liczba 3600 to czas w sekundach, po którym nastąpi zamknięcie komputera.
 9. Po poprawnym wprowadzeniu polecenia wyświetli się okno z informacją za jaki czas system zostanie wyłączone.

Ta operacja to doskonały sposób na to, żeby nie marnować energii elektrycznej. Dzięki temu urządzenie wykona wszystkie niezbędne operacje, a ty zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach za prąd. Jeśli brakuje Ci gotówki na kupno wymarzonego komputera to przyda Ci się szybki kredyt.

Automatyczne wyłączenia komputera – jak anulować polecenie?

Co w przypadku, gdy zaplanowany czas jest zbyt krótki? Na szczęście można anulować wprowadzone wcześniej polecenie. Jak to zrobić?

 1. Kliknij ponownie w pasek wyszukiwania albo Start, wpisz
 2. cmd
 3. i naciśnij enter.
 4. W wierszu polecenia wpisz
 5. shutdown -a
 6. i zaakceptuj poprzez wciśnięcie enter.
 7. Anulowanie komendy zostanie potwierdzone przez pojawienie się okienka z komunikatem.

Potrzebujesz bardziej wydajnego komputera, ale nie masz wystarczającej ilości pieniędzy? Jeśli tak to szybki kredyt pomoże Ci rozwiązać tę sytuację.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zaplanować wyłączenie komputera?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zaplanować wyłączenie komputera?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania