DZIAŁY

Prowadzisz sklep internetowy albo wysyłasz urodzinową paczkę do kolegi z drugiego końca świata? A może właśnie sprzedałaś torebkę, której nie nosisz od lat? Dowiedz się jak zapakować paczkę, aby bezpiecznie dotarła do rąk odbiorcy!

1. Jak zapakować paczkę? Dobierz odpowiednie pudełko

Zadbaj o to, aby dostosować pudełko do towaru, który wysyłasz. Weź pod uwagę jego ciężar i dobierz odpowiednią grubość tektury, tak aby paczka wytrzymała podróż, a jej zawartość dotarła w nienaruszonym stanie. Jeśli prowadzisz sprzedaż internetową, warto ponadto zainwestować w pudełka fasonowe, które dzięki ładnemu krojowi i wygodnemu zamknięciu, będą służyć klientom dłużej, w formie pudełek organizacyjnych. Dodatkowo powinny być opatrzone charakterystyczną dla Twojej firmy grafiką tak, aby zapadały w pamięć i wspomagały budowanie świadomości marki.

2. Jak zapakować paczkę? Zabezpiecz przedmioty

Jeśli wysyłasz wiele towarów w jednej paczce, zadbaj o to, aby nie poobijały się o siebie nawzajem. Zapakuj każdy produkt w folię bąbelkową, papier lub tekturę. To niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli wysyłasz coś, co może ulec porysowaniu, stłuczeniu lub złamaniu. Możesz także, wykorzystać to jako element marketingowy i sprawić, że Twoje paczki będą robić wyjątkowe wrażenie, dzięki charakterystycznym, niebanalnym zabezpieczeniom.

3. Jak zapakować paczkę? Wypełnij luki

Pamiętaj, aby zawsze odpowiednio wypełnić wolną przestrzeń w kartonie. W ten sposób unikniesz bezwładnego przemieszczania się przedmiotu w paczce, a tym samym zminimalizujesz jego podatność na uszkodzenia. W tym celu możesz posłużyć się styropianem, “chrupkami” czy nawet pozwijanymi w kulki gazetami – ważne, aby jak najlepiej zapełnić luki. Warto wykorzystać kolorowe konfetti czy pachnące pianki, w ten sposób z pewnością zapadniesz w pamięć, a klienci z przyjemnością rozpakują każdą Twoją paczkę.

4. Jak zapakować paczkę? Szczelnie zaklej

Aby uniknąć przykrej niespodzianki w formie wybrakowanej przesyłki, szczelnie zaklej paczkę. Nie oszczędzaj na taśmie lub zainwestuj w specjalnie wykrojone kartony z dobrym zamknięciem. Warto też, dodatkowo owinąć przesyłkę folią stretch, która utrzyma ją w całości!

5. Jak zapakować paczkę? Odpowiednio opisz

Ważne aby, paczkę opatrzyć odpowiednimi danymi dotyczącymi adresata i zamieścić także nasze, na wypadek gdyby, paczka nie została odebrana. Warto zaznaczyć, że przesyłka zawiera delikatne przedmioty, gdy nadajemy coś, co nie powinno być przerzucane na magazynach i pace furgonetki. Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, nie zapomnij ponadto o formularzu zwrotu i paragonie, a może dorzuć bilecik z podziękowaniem za zakupy? Warto!

6. Jak zapakować paczkę? Ubezpieczenie

Gdy często nadajesz paczki lub po prostu wysyłasz coś cennego, warto rozważyć ubezpieczenie przesyłki. Jeśli firma przewozowa zawiedzie i Twój towar ulegnie zniszczeniu lub zaginie, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty wynikające z tych niedopatrzeń – czasem warto wliczyć to w koszta.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zapakować paczkę?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zapakować paczkę?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.