Dom
Czytany poradnik
Jak zapakować duży prezent?
0

Jak zapakować duży prezent?

AUTOR:  Anita Wach26 października 2017

Zbliżają się święta, a wraz z nimi pakowanie dużych prezentów pod choinkę. Jak zatem poradzić sobie z nimi i zapakować duży prezent?

Święta to najlepszy czas na zapakowanie dużych prezentów i podarowanie ich komuś bliskiemu. Jeśli nie masz pomysłu jak zapakować duży prezent, u nas znajdziesz podpowiedź jak sobie z tym poradzić. Zatem poświęć kilka minut, a Twój prezent sprawi radość bliskiej osobie. Wystarczy kilka przyborów i własna kreatywność.

Co potrzebujemy?

Mogłoby się wydawać, iż pakowanie prezentów należy do łatwych zadań. Jednakże, jeśli mamy do czynienia z dużymi prezentami, ich zapakowanie sprawia problemy. Zatem, aby ładnie i schludnie zapakować, powinno się mieć przy sobie

 • ozdobne torby papierowe bądź materiałowe do zapakowania prezentów,
 • papier do pakowania prezentów,
 • nożyczki,
 • klej,
 • materiały ozdobne, filc,
 • koszyk,
 • wstążki,
 • papierowe ozdobne chusteczki.

 Jak zapakować prezent?

Zastanów się w pierwszej kolejności, do czego wykorzystasz wymienione wyżej elementy, a potem zacznij działać. Poniżej znajdziesz kilka istotnych informacji o tym, jak zapakować duży prezent wykorzystując to, co się ma pod ręką.

 1. Jeżeli Twój prezent jest ogromny, to zapakuj je w duże pudełko. Jeśli takiego nie masz, możesz poprosić o takie w dowolnym sklepie, w końcu mają ich pod dostatkiem. Do tego wykorzystaj ozdobny papier do pakowania i przewiąż go elegancką wstążką.
 2. Jeżeli pod ręką masz monochromatyczny papier ozdobny, to wykorzystaj również kilka kolorowych wstążek. Możesz także przykleić samoprzylepne wstążki na wierzch zapakowanego prezentu. Kilka wstążek najlepiej jest poprzeplatać na przemian.
 3. Jeżeli Twój prezent jest duży i o nietypowych kształtach, to w tym przypadku idealnie sprawdzają się pudełka i kartony, których rozmiar często jest zależny od wymiarów naszego prezentu. Do tego wykorzystaj papier bądź folię i przyklej ładną kokardkę.
 4. Kreatywnym pomysłem na prezenty jest wykorzystanie tkaniny, którą można w sklepie kupić na metry. Razem z tkaniną możesz wykorzystać różne parea, szale czy tiule.
 5. Do prezentu zapakowanego pod choinkę warto dodać kartkę z życzeniami wraz z instrukcją, gdzie prezent się znajduje.
 6. Jeżeli pod ręką masz tylko szary papier ozdobny, to możesz go pokolorować, gdyż liczy się własna intencja i kreatywność. Możesz dodać własny rysunek i dedykację dla bliskiej osoby.
 7. Rozłóż papier na płaskim podłożu. Na nim połóż prezent do zapakowania. Następnie powoli owiń papier wokół prezentu i obetnij za duże kawałki wystającego papieru. Złącza podklej taśmą by się nie rozczepiły.
 8. Naciągnij papier tak, by nie wystawał i użyj taśmy klejącej. Zagnij boki papieru tak, aby prezent nie wystawał i oklej je taśmą.
 9. Na zewnątrz zapakowanego prezentu dodaj wstążkę kolorową bądź liścik z dedykacją.

Idealnie zapakowane prezenty pozwolą uniknąć zbędnych kłopotów z ich przygotowaniem. Pamiętaj, aby posiadać nożyczki, taśmy kolorowe i coś do pisania. Fajnie jest zamieścić liścik, dla kogo prezent.

A jeżeli potrzebujesz większą ilość pudełek na duży prezent skorzystaj z kreatora firmy Packhelp i zamów gotowe, drukowane opakowania typu printed boxes.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze