DZIAŁY

Chcesz zacząć wróżenie z Tarota? A może już to umiesz, ale czasami nie dostajesz żadnej odpowiedzi? To wina pytania, które zostało źle sformułowane. Poznaj zasady zadawania dobrego pytania kartom Tarota.

Odpowiednio sformułowane pytania sprawią, że otrzymasz satysfakcjonująca i sensowną odpowiedź. Jak więc powinno zadawać się pytania kartom Tarota, a jakich sformułowań nie powinno się używać?

Jak zadawać pytania kartom Tarota? Odpowiednia budowa pytania

Oto kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci otrzymać odpowiedź od kart Tarota na którą czekasz:

  • Musisz wiedzieć o co pytasz czyli przed rozstawieniem kart Tarota, twoja koncentracja powinna być skierowana na pytanie, które chcesz zadać.
  • Buduj proste pytania.
  • Pytaj wprost i szczerze (nie owijaj w bawełnę).

Trzymaj się tych zasadach, bądź otwarty i nie wstydź się pytań, które chcesz zadać. To pozwoli Ci na uzyskanie odpowiedzi, której oczekujesz. Drugą ważną rzeczą jest budowa pytania, jeśli chcesz otrzymać rozwiązanie na dręczący Cię problem to pytanie zaczynaj słowem „jak”, „jaki”. Na przykład „Jak będzie wyglądała moja relacja z Martą?”

Jeśli natomiast chcesz uzyskać informację o jakimś nadchodzącym wydarzeniu to dobrymi przykładami, będą takie, które zaczynać się będą od słowa „co” czyli:

  1. Co mogę zrobić, by osiągnąć swój cel?
  2. Co się stanie jeżeli…?
  3. Co powinienem wiedzieć o…?
  4. Co o mnie myśli np. Marta?
  5. Co do mnie czuje Marta?
  6. Co jest przyczyną, że…?
  7. Co jest powodem, że nie mogę znaleźć pracy?
  8. Gdzie powinnaś/powinieneś szukać miłości?

Zobacz także ten poradnik: https://tarot-online.com.pl/blog/jak-zadawac-pytanie-kartom-tarota/

Jak nie konstruować pytań do Tarota?

Skoro już wiesz jak konstruować pytania, to teraz czas na to by wiedzieć jak ich nie zadawać. Oto kilka reguł, do których warto się zastosować w wróżeniu z kart Tarota:

  • Nie zadawaj pytań, które brzmią zbyt ogólnie. W końcu ogólne pytanie to ogólna odpowiedź, a tego raczej nie chcemy. Nie pytaj „Co mnie czeka?” bo to pytanie nie jest doprecyzowane. Warto, by chociaż to pytanie dotyczyło jakiejś sfery życiowej np. ” Co mnie czeka w pracy?”.
  • Nie pytaj używaj pytania, które zaczyna się na ” Czy powinnam/powinieneś…?”. Karty Tarota nie decydują za nas, to my musimy podjąć decyzję.
  • Nie stawiaj pytań zamkniętych. Na takie pytania można odpowiedzieć „tak” lub „nie”. A nie zawsze o taką odpowiedź nam chodzi. Zamiast użyć pytania ” Czy Marta mnie kocha?” warto zamienić je na ” Co Marta do mnie czuje?” wtedy wiemy więcej niż tylko tak i nie.

Pytanie, które jest dobrze sprecyzowane to istotna rola w zadawaniu pytań kartom Tarota. Dzięki precyzji wiemy co jest dla nas ważne i czego właściwie chcemy się dowiedzieć. Jeśli więc nie wiesz o co chcesz zapytać, to może wcale nie chcesz wiedzieć?

A co zrobić, gdy stawianie kart Tarota wydaje się zbyt trudne? Skorzystaj z pomocy na stronie Tarot Online (polski), Tarot Online (angielski) lub Tarot Online (niemiecki).

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zadawać pytania do kart Tarota?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zadawać pytania do kart Tarota?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania