Jak zablokować numer w telefonie

Czarna lista do doskonałe rozwiązanie dla osób, które narzekają na niechciane połączenia lub namolne wiadomości, zarówno od osób prywatnych, jak i firm marketingowych. Jak zablokować numer, by nie otrzymywać niechcianych wiadomości?

Jak zablokować numer w smartfonie z Androidem?

Jeśli męczą Cię nachalne reklamy w formie wiadomości sms oraz mms lub nie chcesz otrzymywać połączeń z danego numeru telefonu, możesz dodać dany numer do tzw. czarnej listy. Jak to zrobić? Jak zablokować numer w smartfonie?

  • Otwórz listę ostatnich połączeń
  • Wybierz niepożądany numer (nie łącz rozmowy, tylko kliknij opcję edytowania numeru)
  • Z rozwijanego menu wybierz opcję Blokowanie / Zablokuj numery / Dodaj do blokowanych / Dodaj do czarnej listy (nazwa zakładki może się różnić w zależności od modelu smartfona)

Kontakt dodany do czarnej listy nie będzie mógł już się z tobą połączyć.

Jak zablokować numer w smartfonie z systemem iOS?

Jak zablokować numer w telefonie marki Apple? Wystarczy wejść w listę ostatnich połączeń, a następnie zaznaczyć informacje o danym połączeniu. W dolnej części zakładki można znaleźć opcję Blokuj tę osobę. Po zatwierdzeniu blokady i kliknięciu na przycisk Blokuj kontakt dana osoba lub firma nie będzie mogła już więcej nawiązywać z Tobą połączeń ani wysyłać żadnych wiadomości.

Blokować możesz także z poziomu Wiadomości. Wystarczy wejść w wiadomość od osoby, którą chcesz zablokować i kliknąć przycisk Kontakt w prawy górnym rogu. Po przewinięciu menu do samego dołu należy odnaleźć opcję Blokuj tę osobę.

Jak zablokować numer – przydatne porady

  • W niektórych urządzeniach można osobno zablokować same rozmowy lub tylko i wyłącznie wiadomości, a także zgłosić spam.
  • Niektóre z telefonów z Androidem posiadają własną funkcję blokowania połączeń i wiadomości. By z niej skorzystać, należy wejść w Ustawienia połączeń, a następnie dodać wybrany numer do czarnej listy.
  • Jeśli nadal masz problemy z blokowaniem kontaktów, warto skorzystać z aplikacji do blokowania natrętów, takich jak np. Calls Blacklist, iBlacklist lub Czarna Lista, lub zadzwonić do Biura Obsługi Klienta Twojego operatora.

Szukasz ciekawych porad związanych z telefonami komórkowymi? Sprawdź również: iPhone – czy warto go kupić?

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.